لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۳۱

بازی هنرمندانه و صعود ژاپن


در گروه E، جایی که پیش از این صعود تیم ملی هلند به دور بعد مسجل شده بود، تیم ملی ژاپن به مصاف دانمارک رفت.

در این دیدار که در استادیوم رویال بفوکنگ روستنبرگ برگزار شد، هر دو تیم برای صعود نیاز به سه امتیاز این بازی داشتند اما این نماینده آسیا بود که بازی را طوفانی آغاز کرد. تیم ملی ژاپن در دقیقه ١٧ و توسط کیسوکه هوندا از روی ضربه ایستگاهی به گل رسید تا نوید بازی ای زیبا را داده باشد. در حالی که شاگردان مارتن اولسن به دنبال جبران گل خورده بودند، این ژاپن بود که بار دیگر از روی ضربه ایستگاهی و این بار توسط یاسوشیتو اندو به گل رسید تا نیمه نخست با نتیجه دو بر صفر به سود این تیم به پایان رسد. نیمه دوم بیشتر با اداره بازی از سوی ژاپن و حملات گاه و بی گاه از سوی دانمارک پیگیری شد تا اینکه در دقیق ٨١ جروم دامون داور این دیدار یک ضربه پنالتی به سود تیم ملی دانمارک اعلام کرد. ضربه یان دال توماسون را دروازه بان ژاپن دفع کرد اما در برگشت خود توماسون توپ را به گل تبدیل کرد. در حالی که دانمارک با به ثمر رساندن گل نخست به دنبال گل تساوی بود، این ژاپن بود که بار دیگر و در دقیقه ٨٧ توسط اوکازاکی به گل رسید تا به عنوان دومین نماینده آسیا پس از کره جنوبی، خیال خود را از صعود راحت کند.

در دیگر دیدار این گروه، هلند که پیش از این به دور بعد راه یافته بود، با نتیجه دو بر یک از سد کامرون گذشت. در این دیدار که در ورزشگاه گرین پوینت کیپ تاون برگزار شد، رابین فن پرسی در دقیقه ٣٦ و کلاوس یان هونتلار در دقیقه ٨٣ دو گل هلند را به ثمر رساندند. تک گل کامرون را ساموئل اتوئو، کاپیتان این تیم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

در این گروه تیمهای هلند و ژاپن با ٩ و ٦ امتیاز به دور حذفی مسابقات صعود کردند و دانمارک با ٣ و کامرون بدون امتیاز از راهیابی به دور بعد باز ماندند.

XS
SM
MD
LG