لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۱

طولانی ترین مسابقه تنیس


دردنیای تنیس،در سومین روز مسابقات گرانداسلم ویمبلدون، دیدار بخت ٢٣ قهرمانی، جان ایزنر آمریکایی و نیکلاس ماهوت فرانسوی، رکوردی جالب به جا گذاشت.

این دو تنیس ٩ ساعت و ٥٨ دقیقه با یکدیگر پیکار کردند و سرانجام بازی بدلیل کاهش نور، متوقف شد و باقی بازی به امروز موکول گریدید. این دیدار در حالی با نتیجه ٥٩ بر ٥٩ متوقف شد که رکورد قبلی طولانی ترین مسابقه تاریخ تنیس، در رولان گروس در سال ٢٠٠٤ و به مدت ٦ ساعت و ٣٣ دقیقه اتفاق افتاده بود. جالب آنکه تنها ست پنجم این مسابقه ٧ ساعت و شش دقیقه به طول انجامید.

در دیداری دیگر، راجر فدرر، تنیس باز شمار دو جهان، توانست با نتیجه سه بر یک، ایلیا بوزولیاچ صرب را از پیش رو بردارد. فدرر که در بازی نخست، دو بر صفر از حریف عقب بود و با پیروزی سه بر دو بازی سختی را پشت سر گذاشت، در این مسابقات به دنبال هفتمین قهرمانیست.

اندی رادیک آمریکایی هم، در حالیکه یک گیم را از مایکل لودرا عقب افتاده بود، در آخر با نتیجه دو بر یک از سد این حریف گذشت تا او هم راهی دور سوم این مسابقات شود.سرویسهای بخت پنجم قهرمانی، 25 بار تبدیل به امتیاز شد تا او پیروزی این میدان لقب گیرد.

در بخش زنان هم ونوس ویلیامز آمریکایی، با نتیجه دو بر صفر از سد اکاترینا ماکارووا از روسیه گذشت. قهرمان پنج دوره مسابقات ویمبلدون، پس از خواهرش سرنا، بخت دوم قهرمانی مسابقات امسال به حساب می آید.

XS
SM
MD
LG