لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۹

آلمان هم در میان شانزده تیم برتر قرار گرفت


در ادامه بازیهای چهارشنبه، تیم ملی آلمان با پیروزی در برابر غنا راهی دور بعد شد.

شاگردان یواخیم لو که در دیدار گذشته در برابر صربستان بازی را با یک گل به حریف واگذار کرده بودند، در این دیدار از ابتدا آهنگ دروازه حریف را کردند که حملات این تیم در دقیقه ٦٠ به ثمر رسید. مسوت اوزیل، مهاجم ترک تبار این تیم با ضربه ای زیبا، از بیرون محوطه جریمه، دروازه غنا را باز کرد تا خیال آلمانی هارا از صعود راحت کند. این بازی با همین نتیجه به پایان رسید و آلمان با ٦ امتیاز به عنوان تیم اول گروه راهی مرحله حذفی شد و باید در این مرحله به مصاف تیم ملی انگلیس برود.

تیم ملی غنا هم برغم شکست در این دیدار با ٤ امتیاز و بدلیل تفاضل گل بیشتر بعنوان تیم دوم گروه، راهی مرحله حذفی شد.

امابه غیر از آلمان و غنا، در همین گروه دو تیم استرالیا و صربستان به میدان رفتند که تیم ملی استرالیا با یک پیروزی حیثیتی، تیم صربستان را شکست داد.

صربها که پیش از این دیدار از بخت صعود برخوردار بودند، با شکست در برابر استرالیا، رویای حضور در مرحله یک هشتم نهایی را از دست رفته دیدند و استرالیا که شانسی برای صعود نداشت برای به گل رسیدن ٦٩ دقیقه صبر کرد تا آنکه تیم کیهیل با ضربه سر قفل دروازه صربستان را باز نمود. ٤ دقیقه بعد برت هولمان گل دوم را برای استرالیا به ثمر رساند تا این تیم دو بر صفر پیش بیفتد. در ادامه صربستان در دقیقه ٨٤ توسط مارکو پانتلیچ توانست یکی از گلها را جبران کند اما بازی با نتیجه دو بر یک بسود استرالیا به پایان رسید. بدین ترتیب، صربستان با ٣ امتیاز درقعر جدول قرار گرفت و استرالیا هم با ٤ امتیاز با قرار گرفتن در رده سوم، از صعود بازماند.

XS
SM
MD
LG