لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۹

صعود انگلیس پس از آمریکا


انگلیس هم جواز حضور در جمع ١٦ تیم برتر را بدست آورد.

در دودیدار دوم دیشب، از گروه C تیم های اسلونی و انگلیس به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه یک بر صفر بسود تیم ملی انگلیس به پایان رسید. در این دیدار که در ورزشگاه نلسون ماندلای پورت الیزابت برگزار شد، ژرمن دفو در دقیقه ٢٣ تک گل بازی را برای تیم ملی انگلیس به ثمر رساند تا این تیم پس از دو بازی پُرانتقاد، با کسب سه امتیاز این دیدار، با ٥ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر، بعنوان تیم دوم راهی دور بعد شود.

آمریکا هم چهارشنبه با شکست الجزایر در دقیقه پایانی، راهی دور حذفی شد.

آمریكا با تك گل دقیقه پایانی لندون داناوان ، هافبک تیم لس آنجلس گالاکسی، مقابل الجزایر به پیروزی رسید و گام به مرحله یك هشتم پایانی گذاشت. دراین مسابقه که برای آمریکا حساسیت ویژه ای داشت، این تیم پس از بارها از دست دادن موقیعت گلزنی و زدن توپ به تیرک دروازه ، و حتی مردود شدن گل سالمش توسط داور، سرانجام در دقیقه ٩١ توسط لاندن داناوان به گل طلایی رسید وبا ٥ امتیاز، بعنوان تیم نخست گروه سوم راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. شاگردان باب برادلی در مرحله گروهی نوزدهمین دوره جام جهانی با یک پیروزی مقابل الجزایر و دو تساوی مقابل تیمهای انگلیس و اسلوونی با ٥ امتیاز جواز حضور در دور یک هشتم نهایی را بدست آوردند.

در پایان این بازی، دوناوان به عنوان بهترین بازیكن زمین برگزیده شد. تیم ملی آمریکا پیش از این در جام جهانی هفدهم که به میزبانی کره جنوبی و ژاپن برگزار شد، به مرحله یک هشتم نهایی راه یافته بود.بدین ترتیب از این گروه، تیم های آمریکا و انگلیس به مرحله بعد راه یافتند و تیمهای اسلوونی و الجزایر با جام وداع کردند.

XS
SM
MD
LG