لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۲۳

صعود آمریکا در وقتهای اضافه


آمریکا با شکست الجزایر در دقیقه پایانی، راهی دور حذفی شد.

در ادامه مسابقات جام جهانی ٢٠١٠، آمریكا با تك گل دقیقه پایانی لندون داناوان ، هافبک تیم لس آنجلس گالاکسی مقابل الجزایر به پیروزی رسید و با ٥ امتیاز به عنوان تیم نخست گروه ٣، گام به مرحله یك هشتم پایانی گذاشت.

در مسابقه ای که برای آمریکا حساسیت ویژه ای داشت، این تیم پس از بارها از دست دادن موقیعت گلزنی و زدن توپ به تیرک دروازه، سرانجام در دقیقه ۹١ توسط لاندن داناوان به گل طلایی رسید و بعنوان تیم نخست گروه راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. این درحالی بود که تیم آمریکا در نیمه اول نیز یک گل به ثمر رساند که توسط داور ، مردود اعلام شد. شاگردان باب برادلی در مرحله گروهی نوزدهمین دوره جام جهانی با یک پیروزی مقابل الجزایر و دو تساوی مقابل تیمهای انگلیس و اسلوونی با ۵ امتیاز جواز حضور در دور یک هشتم نهایی را بدست آوردند.

در پایان این بازی، دوناوان به عنوان بهترین بازیكن زمین برگزیده شد. گفتنی است، یك دقیقه پس از به ثمر رسیدن گل آمریكا، عنتر یحیی كاپیتان و مدافع تیم ملی الجزایر با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد.

تیم ملی آمریکا پیش از این در جام جهانی هفدهم که به میزبانی کره جنوبی و ژاپن برگزار شد، به مرحله یک هشتم نهایی راه یافته بود.

در دیگر بازی همزمان این گروه، تیم انگلیس با ١ گل بر اسلوونی غلبه كرد و با ٥ امتیاز و تفاضل گل مشابه با آمریكا اما به علت گل زده كمتر در رتبه دوم ایستاد و به مرحله یك هشتم نهایی صعود كرد و تیمهای اسلوونی و الجزایر با جام وداع کردند.

XS
SM
MD
LG