لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۳

صعود مقتدرانه آرژانتین


دوازدهمین روز از نوزدهمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال، با راهیابی تیمهای آرژانتین ، كره جنوبی ، اروگوئه و مكزیك به مرحله یك هشتم نهایی پیگیری شد.

تیم ملی آرژانتین که از بختهای فتح جام شمرده میشود، دیشب یونان را نیز از پیش رو برداشت. شاگردان دیگو مارادونا که تا اینجای جام عملکردی درخشان از خود به جای گذاشته اند، با نتیجه دو بر صفر از سد یونان عبور کردند تا با ٩ امتیاز از سه بازی، به عنوان تیم اول گروه B راهی دور حذفی شوند. لیونل مسی، ستاره تیم ملی آرژآنتین با اینکه در این دیدار هم موفق به گلزنی نشد اما بارها با خلق موقعیتهای زیبا، برتری آرژانتین را به حریف دیکته کرد، ضمن اینکه یک بار هم ضربه مسی بر تیر دروازه یونان فرود آمد.مارتین دمیکلیس در دقیقه ٨٨ و مارتین پالرمو در دقیقه ٨٩ دو بار برای آرژانتین گلزنی کردند تا این تیم با خیالی آسوده راهی دور حذفی مسابقات شود. یونان هم با این نتیجه و با سه امتیاز از دور مسابقات حذف شد.

همزمان دردیگر دیدار این گروه، کره جنوبی هم با تساوی در برابر نیجریه، و كسب چهار امتیاز بعنوان تیم دوم گروه، راهی مرحله یك هشتم پایانی شد. کره که در بازی نخست دو بر صفر یونان را مغلوب کرده بود و در دیدار دوم ٤ بر یک در برابر آرژانتین شکست خورده بود، در این بازی با تساوی دو بر دو در برابر نیجریه، با ٤ امتیاز راهی مرحله حذفی این مسابقات شد. در این دیدار ابتدا اوچه در دقیقه ١٢ نیجریه را پیش انداخت، اما در دقیقه ٣٨ جونگ سو لی، بازی را به تساوی کشید. چو یونگ پارک هم در دقیقه ٤٩ کره را پیش انداخت اما نیجریه با حملات پرتعداد توسط یاکوبو در دقیقه ٦٩ بازی را به تساوی کشاند. با این نتیجه کره با ٤ امتیاز به دور بعد صعود کرد و نیجریه با تنها یک امتیاز از دور مسابقات حذف شد.

XS
SM
MD
LG