لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۲۷

حذف بافانا بافانا


دیدار های گروه اول نیز با حذف میزبان و تیم ملی فرانسه به پایان رسید.

تیم ملی فرانسه که در این جام جهانی، مشکلات بیشماری را تجربه کرده، در مقابل میزبان هم، تن به شکست داد، تا ناکامی هایش کامل شود. این تیم در دیداری که نیاز به پیروزی داشت، ضعیفتر از همیشه حاضر شد تا بازنده میدان لقب گرفت. آفریقای جنوبی که شانس کمی برای صعود به دور بعد داشت، در این بازی با نمایشی زیبا، توانست در دقیقه ٢٠ توسط خومالو به گل نخست دست یابد.

در ادامه و در دقیقه ٢٦ گورکوف با خطایی مشکوک از سوی داور با کارت قرمز مواجه شد، تا تیره روزیهای خروسها ادامه داشته باشد.در دقیقه ٣٨ هم ام فلا با زدن گلی دیگر، نیمه اول را دو بر صفر به سود میزبان به پایان رساند. نیمه دوم با حملات گاه و بی گاه دو تیم ادامه داشت و شاگردان ریموند دومنک تنها توانستند یکی ازگلها را توسط فلورن مالودا در دقیقه ٧٠ جبران کنند. در پایان، بازی با همین نتیجه ٢ بر یک بسود آفریقای جنوبی تمام شد اما با ٤ امتیاز و تفاضلِ گلِ منهای دو در مكان سوم جدول ایستاد و با جام نوزدهم وداع کرد. فرانسه هم ، با یک امتیاز ازسه بازی و ثبت بدترین نتیجه جام جهانی در کارنامه خود، از دور مسابقات حذف شد.

از همین گروه، گروه یك، مکزیک و اروگوئه هم به مصاف هم رفتند

که اروگوئه موفق شد با نتیجه یک بر صفر از سد حریفش عبور کند.اروگوئه که پیش از این دیدار با ٤ امتیاز در صدر گروه قرار داشت، در صورت کسب یک تساوی هم راهی دور بعد می شد. اما لوئیس سوارز مهاجم نامی باشگاه آژاکس آمستردام، با گلزنی در دقیقه ٤٣ برای اروگوئه، خیال این تیم را از بابت صعود راحت کرد. در ادامه این دیدار توپی از خط دروازه عبور نکرد تا اروگوئه با ٧ امتیاز در صدر قرار گیرد و راهی دور بعد شود. تیم ملی مکزیک هم برغم شکست در این دیدار، با ٤ امتیاز، هم امتیاز با آفریقای جنوبی ولی با تفاضل گلِ به اضافه یک ، با قرار گرفتن در رتبه دوم گروه، به همراه اروگوئه راهی یك هشتم پایانی شد.

XS
SM
MD
LG