لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۲:۳۵

جام جهانی: اولین شگفتی


ششمین روز از مسابقات جام جهانی آفریقای جنوبی با شکست میزبان و ثبت یک شگفتی همراه بود.

تیم ملی اسپانیا که از آنها به عنوان یکی از مدعیان اصلی مقام قهرمانی جام جهانی نام برده می شد، با نمایشی ضعیف، بازی را به تیم ملی سوئیس واگذار کرد. ٦٢ هزار تماشاگر حاضر در استادیوم شهر دوربان، شاهد بازی ضعیف شاگردان ویسنته دل بوسکه بودند، در حالیکه مردان اوتمار هیتسفیلد با بازی ای هماهنگ توانستند اولین شگفتی جام را رقم بزنند. فرناندز در دقیقه ٥٢ تنها گل این دیدار را به ثمر رساند و پس از آن اسپانیا هرچه زد به در بسته زد، حتی ورود تورس ، ناباس و رودریگز هم موثر واقع نشد تا اولین شگفتی این جام رقم خورد. شاید اگر ضربه مهلک ژابی آلونزو به جای تیرک افقی دروازه به تور می نشست، بازی با برتری ماتادورها به پایان می رسید اما با این شکست، اسپانیا، بدون امتیاز در قعر گروه H قرار گرفت.

اما در اولین دیدار چهارشنبه، و از گروه H تیم ملی شیلی به مصاف هندوراس رفت و موفق شد با نتیجه یک بر صفر این تیم را از پیش رو بردارد. در این دیدار که در استادیوم امبومبلا و در حضور حدود ٣٢ هزار و ٥٠٠ تماشاگر برگزار شد، تیم ملی شیلی با نمایشی خیره کننده، توانست دیگر نماینده آمریکای جنوبی را از پیش رو بردارد و سه امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کند. شاگردان مارچلو بیه لسا در این دیدار به رغم حملات پرتعداد، تنها یک بار و در دقیقه ٣٤ توسط بوسیژور به گل دست یافتند تا از همین حالا، خود را به عنوان مدعی صعود معرفی کنند.

در سومین و آخرین دیدار روز ششم جام جهانی، شکست میزبان، رویای بافانا بافانا را برای پیشرفت در این جام پر پر کرد. آفریقای جنوبی در حالی به مصاف تیم ملی اروگوئه رفت که بازیکنان و تماشاگران این تیم برای صعود به دور بعد رقابتها، به دنبال سه امتیاز این بازی بودند. اما بازی سرد و بی برنامه میزبان، از همان ابتدا زنگ خطر را برای هواداران این کشور آفریقایی به صدا در آورد. فورلان، مهاجم اتلتیکو مادرید، در دقیقه ٢٤ اولین گل این دیدار را برای اروگوئه به ثمر رساند. در ادامه بازی با حملات پراکنده دو تیم ادامه یافت تا در دقیقه ٧٦ ، خونه، دروازه بان تیم ملی آفریقای جنوبی با خطای مشکوک بر روی مهاجم اروگوئه، با کارت قرمز مستقیم داور از بازی اخراج شود. ضربه پنالتی را بار دیگر دیگو فرولان، وارد دروازه تیم میزبان کرد تا خیال اروگوئه ایها از پیروزی آسوده شود. در ادامه بازی و با از هم پاشیده شدن شیرازه تیم آفریقای جنوبی، در دقیقه نود، پریرا، تیر خلاص را بر پیکر افریقای جنوبی شلیک کرد تا صعود این تیم به دور حذفی با خطری جدی روبرو شود.

XS
SM
MD
LG