لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ ایران ۰۶:۲۰

جام جهانی: گام نخست مدعی


مرحله گروهی رقابتهای فوتبال جام جهانی ٢٠١٠ آفریقای جنوبی امروز با یک دیداردیگر دنبال میشود و برزیل تیم نخست رده بندی فیفا مقابل كره شمالی چهارمین نماینده آسیا به میدان میرود.

قهرمان پنج دوره مسابقات جام جهانی فوتبال، امروز در اولین دیدارش در جام نوزدهم، به مصاف کره شمالی به میدان میرود که پس از ٤٤ سال بار دیگر به جام جهانی رسیده. دونگا، سرمربی تیم ملی برزیل، که با عدم دعوت از رونالدینیو و آدریانو، بیشترین انتقادها را به جان خریده، به عقیده بسیاری از کارشناسان مربی است نتیجه گرا، که حاضراست بازی زیبا را فدای نتیجه کند. باید دید این طرز فکر دونگا تا چه حد به مذاق دوستداران فوتبال تکنیکی برزیل در نقاط مختلف جهان خوش خواهد آمد. این بازی نبردی نابرابر خواهد بود زیرا برزیل بیشترین عنوان قهرمانی مسابقات جام جهانی را به خود اختصاص داده و از آنسو، کره شمالی برای دومین بار پا به این مسابقات گذاشته است.

تیم ملی کره شمالی، که آخرین بار در سال ١٩٦٦ در این مسابقات حضور داشته، با صف آرایی در برابر پرافتخارترین تیم جام جهانی، سعی در اثبات شایستگی حضور در این مسابقات را دارد. کره شمالی باحذف تیمهایی همچون ایران و عربستان ، بعنوان تیم دوم گروه اش، پس از کره جنوبی به صورت مستقیم به این مسابقات پای گذاشته است. کیم جونگ هون، سرمربی این تیم عقیده دارد تیم اش از وجود بازیکنان با کیفیتی سود می برد که به دنبال اثبات شایستگی هایشان هستند.

XS
SM
MD
LG