لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۳۲

جام جهانی: جشنواره گل آلمان


در آخرین بازی یکشنبه از گروه چهارم این رقابتها، تیم ملی فوتبال آلمان در ورزشگاه دوربان، مقابل استرالیا قرار گرفت و با ارائه یک بازی زیبا جشنواره گل به پا کرد.

آلمانها که با تیمی جوان پا به این رقابتها گذاشتند، موفق شدند در نیمه اول، نمایشی خیره کننده، مقابل تیم نسبتاً پیر و خسته استرالیا از خود ارائه بدهند و با نتیجه ٤ بر صفر ازاین تیم را درهم بکوبند. مسوت اوزیل، هافبک ترک تبار تیم ملی آلمان را می بایست بازیساز جدید دویچه الف یا یازده بازیکن ژرمن ها دانست که نیمه اول درخشانی رو پشت سر گذاشت، ولی این دو بازیکن لهستانی تبار آلمان ، لوکاس پودولسکی و میروسلاو کلوزه، بودند که گلهای نیمه اول این بازی را به ثمر رساندند. شاگردان پیم وربیک که حرف چندانی برای گفتن نداشتند، در نیمه دوم، تیم کاهیل کهنه کار را هم از دست دادند تا با ده نفره شدن، دوگل از مولر و کاکائو بازیکن برزیلی الاصل آلمان دریافت کنند. آلمان با این برد روحیه بخش به صدر گروه چهارم صعود کرد.

در دیگر دیدار گروه چهارم نوزدهمین دوره جام جهانی، تیم ملی فوتبال غنا در ورزشگاه ورسفیلد شهر پرتوریا، به مصاف تیم صربستان رفت و توانست با تك گل دقیقه ٨٤ گیان از روی نقطه پنالتی، این حریف سرسخت را شكست دهد. البته در دقیقه ٧٤ این بازی، لوكویچ بازیكن تیم صربستان با دریافت كارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد و خطای هند عمدی که کوزمانوویچ انجام داد، هدیه ای بود به تیم ملی غنا. این تیم آفریقایی، با کسب سه امتیاز این دیدار پس از آلمان قرار گرفت و صربستان به دلیل گل خورده کمتر، بالاتر از استرالیا ایستاد.

XS
SM
MD
LG