لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۶:۴۱

مسابقات جام جهانی آغاز شد


نخستين بازی میان تیم ِکشور میزبان و مکزیک در استادیوم تازه بازسازی شدۀ ساکر سیتی در شهر ژوهانسبورگ با نتیجه مساویِ یک بر یک به پایان رسید. قرار است در یک ماه آینده تیم های فوتبال ۳۲ کشور در آفریقای جنوبی با یکدیگر روبرو شوند. شخصیت های متعددی همچون ريیس جمهوری آفریقای جنوبی و همتای مکزیکی وی و همچنین معاون ریاست جمهوری آمریکا در میان تماشاچیان بازیهای روز جمعه بودند.

نوزدهمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال، پس از مدتها انتظار روز جمعه با تساوی تیمهای آفریقای جنوبی و تیم ملی مکزیک آغاز شد. در این مسابقات چابالالا برای آفریقای جنوبی و رافا مارکز برای مکزیک گلزنی کردند تا این دیدار با نتیجه یک بر یک به پایان رسد. قرار است نتیجه شش سال کار مداوم و میلیونها دلار سرمایه گذاری در یک ماه آينده به قضاوت عمومی گذاشته شود. این اولین جام جهانی قاره سیاه خواهد بود.

دنی آلوز، مدافع تیم ملی برزیل و همبازی لیونل مسی در تیم بارسلونا، فشار بر روی بهترین بازیکن جهان را زیاد دانست. آلوز عقیده دارد مسی بارسا با مسی تیم ملی آرژانتین بسیار تفاوت دارد، چون در بارسا بازیکنان مکمل مسی در کنار او به بازی می پردازند. آلوز همچنین عقیده دارد، برای بازیکن جوانی مانند مسی، تطبیق با بازیکنان جدید در این فرصت کم، کار ساده ای نخواهد بود.

فابیو کاناوارو، مدافع کهنه کار و کاپیتان تیم ملی فوتبال ایتالیا، ابراز امیدواری کرد که نسل جدید بازیکنان این تیم توانایی انجام کارهای بزرگ را دارند. به نظر کاناوارو که به تازگی قراردادی دو ساله با تیم الاهلی امارات منعقد کرده، تیم فعلی لاجوردی پوشان، می تواند به خوبی از عنوان قهرمانی مسابقات جام جهانی ۲۰۰۶ دفاع کند. کاناوارو به همراه آتزوری ها به عنوان قهرمانی دوره قبل مسابقات جام جهانی دست یافته و عنوان بهترین بازیکن جهان را نیز به خود اختصاص داده است.

نلسون ماندلا، رئیس جمهوری سابق آفریقای جنوبی، مراسم افتتاحیه جام جهانی را به دلیل فوت نوه ارشدش از دست داد. نوه ۱۳ ساله این قهرمان ملی آفریقای جنوبی دیشب در اثر واژگونی خودرو کشته شد. ماندلا اخیراً از سوی سب بلاتر ريیس فدراسیون بین المللی فوتبال و دیگر چهره های سیاسی و ورزشی برای حضور در مراسم افتتاحیه دعوت شده بود.

تیم ملی فوتبال اسپانیا که از او به عنوان یکی از بختهای کسب مقام قهرمانی مسابقات جام جهانی نام برده می شود، دیروز وارد ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی شد. ویسنته دل بوسکه، سرمربی این تیم عقیده دارد شاگردانش برای حضور در این مسابقات از هر لحاظ به مرز آمادگی رسیده اند. تیم ملی اسپانیا که در اولین دیدارش به مصاف سوئیس خواهد رفت، تا کنون نتوانسته به فینال این مسابقات راه یابد. عنوان چهارمی مسابقات جام جهانی سال ۱۹۵۰، بهترین عملکرد آنها در طول این مسابقات است.

XS
SM
MD
LG