لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۰۵

خبرهایی از جام جهانی - ١


چهارشنبه، هزاران هوادار تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی برای استقبال از این تیم به خیابانهای شهر ژوهانسبورگ آمدند.

تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی که به بافانا بافانا معروف است، پس از گردش در شهر با اتوبوسی بدون سقف راهی دانشگاه بیدوست شدند تا با ژاکوب زوما، رئیس جمهوری آن کشور دیدار کنند.

دیدار نخست جام جهانی فوتبال آفریقای جنوبی که فردا بین کشور میزبان و تیم ملی مکزیک برگزار میشود، پایانی است بر تلاش طاقت فرسای برگزار کنندگان این جام. دنی جوردن، رئیس کمیته محلی برگزاری مسابقات، ابراز امیدواری کرد که آفریقای جنوبی، عنوان بهترین برگزارکننده جام جهانی را بدست آورد.

در حالیکه تنها یک روز تا آغار ضیافت فوتبال در آفریفای جنوبی باقی مانده، آن کشور شاهد برگزاری مسابقات و فستیوالهای مختلف ورزشی مخصوص کودکان است. وزارت آموزش و پرورش افریقای جنوبی به همراه دفتر حمایت از کودکان سازمان ملل متحد، یونیسف، نزدیک به ۲۱ فستیوال ورزشی آموزشی برای کودکان ترتیب داده اند تا این جام در کنار درآمدهای مالی، اثری فرهنگی هم بر آن کشور داشته باشد.

تیم ملی فوتبال انگلیس که در اولین دیدارش در جام جهانی فوتبال، شنبه در برابر تیم ملی آمریکا به میدان میرود، با تعدادی از کودکان اهل کشور میزبان وارد زمین مسابقه خواهد شد. در میان این کودکان دختری از یک خانواده فقیر که طرفدار پر و پا قرص فوتبال است، برای حضور در کنار وین رونی، ثانیه شماری می کند.

XS
SM
MD
LG