لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۰

خبرهایی از جام جهانی


تیم پرتغال به لطف ستارهای خود در دیداری دوستانه مقابل حریف اش به پیروزی روحیه بخشی دست یافت. پیروزی تیم ملی فوتبال پرتغال با نتیجه سه بر صفر در برابر موزامبیک، هواداران این تیم را بیشتر از قبل امیدوار کرده است.در این دیدار دوستانه که در شهر ژوهانسبورگ برگزار شد، دنی یک، و آلمیدا دو گل برای پرتغال به ثمر رساندند. تیم پرتغال در گروه جی که به گروه مرگ مشهور است، به مصاف تیمهای برزیل، کره شمالی و ساحل عاج خواهد رفت.

تیم ملی فوتبال آرژانتین هم ، به منظور آماده سازی برای دیدار نخست در برابر تیم ملی نیجریه، مشغول تمرین در پرتوریاست. دیگو آرماندو مارادونا، سرمربی آرژانتین که بعنوان بازیکن دو بار با این تیم به مقام قهرمانی دست یافته، شرایط تیم را امیدوار کننده و بازیکنان را آرام توصیف کرد. هم بازیان لیونل مسی بغیر از نیجریه، به مصاف کره جنوبی و یونان خواهند رفت.

تیم ملی فوتبال آمریکا، که ٣ روز دیگر در اولین دیدارش باید مقابل انگلیس به میدان برود، همچنان سرگرم تمرین و آماده سازی در استادیوم پیلدیچ پرتوریاست. این تیم در دیداری دوستانه، شنبه موفق شد با حساب ٣ بر یک، تیم ملی استرالیا را از پیش رو بردارد. بازی دو تیمانگلیس و آمریکا، اولین دیدار دو تیم در جام جهانی پس از شصت سال است.

برای هر بازیکنی، دیدار در برابر برزیل در جام جهانی، رویداد بزرگی به حساب می آید، اما برای جونگ تائه سه، مهاجم تیم ملی کره شمالی، این گونه نیست. این مهاجم ابراز امیدواری کرد کره شمالی که برای اولین بار پس از سال ١٩٦٦ پای به این مسابقات گذاشته، بتواند تیم ملی برزیل را از پیش رو بردارد.

XS
SM
MD
LG