لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۶

جام جهانی: خبرهایی کوتاه از جام جهانی


تنها ۵ روز به آغاز رقابتهای جام جهانی فوتبال مانده و تیمها آخرین بازیهای تدارکاتیشان را برگزار میکنند.

دیروز در پی این بازیها، هلند ۶ بر ۱ مجارستان را شکست داد. ایتالیا مقابل سوئیس به تساوی ۱ -۱رسید. آمریكا ۳ بر ۱ استرالیا را مغلوب کرد.صربستان ۴ بر ۳ از سد كامرون گذشت. رومانی با ۳ گل هندوراس را در هم كوبید

آفریقای جنوبی، میزبان جام جهانی با ۱ گل دانمارك را از پیش رو برداشت. در این دیدار که در راستای آماده سازی تیمها برای جام جهانی برگزار شد، کاتلگو امفلا تنها گل میزبان را به ثمر رساند. تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی حالا با رکورد دوازده بازی بدون شکست، در دیدار افتتاحیه جام جهانی به مصاف تیم ملی مکزیک خواهد رفت.

دانشگاهی در پرتوریا، به تماشاگران و طرفداران فوتبالی که قصد حضور در ورزشگاههای آفریقای جنوبی را دارند، توصیه کرد تا از گوشگیر استفاده کنند. این درخواست پس از آن مطرح شد که نتیجه تحقیقی در این دانشگاه نشان داد، تماشاگرانی که در طول یک دیدار در معرض صدای وو ووزلا، یا همان شیپور محلی افریقای جنوبی قرار دارند، به کاهش قدرت شنوایی دچار می شوند.

دیروزدر کمتر از یه هفته مونده به آغاز جام جهانی ، شهروندان ژوهانسبورگ در اقدامی هماهنگ، به پاکسازی خیابانهای شهر پرداختند. صدها تن از ساکنان این شهر پیش از آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال به پاکسازی ژوهانسبوگ پرداختند تا شهر را برای ورود هزاران توریست و هوادار فوتبال آماده کنند

ژاکوب زوما، رئیس جمهور آفریقای جنوبی و سب بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال، در دیداری که باهم داشتند از میراث جام جهانی سخن گفتند.این دو که در نشستی خبری در پرتوریا ، هدف این جام جهانی را تضمین تحصیلات ابتدایی ۷۲ میلیون کودک تا جام جهانی ۲۰۱۴ اعلام کردند.

تیم ملی فوتبال برزیل، پرافتخارترین تیم فوتبال جهان، سرگرم آماده سازی و تمرین برای مسابقات جام جهانیست. قهرمان پنج دوره این مسابقات، در حالی خود را آماده رقابت با دیگر تیمهای گروه جی می کند که فشارها بر روی مدافع این تیم، مایکون، افزایش یافته. این بازیکن که با تیم اینتر، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شده، بتازگی اعلام کرده که مایل به ترک این تیم و حضوردر رئال مادرید اسپانیا است.

تنها چند ساعت پس از باخت غیر منتظره تیم ملی فوتبال فرانسه در برابر تیم ملی چین، این تیم وارد کشور میزبان مسابقات جام جهانی شد. شکست یک بر صفر در برابر تیم ملی چین که از راهیابی به جام جهانی بازمانده، شوکی بزرگ برای قهرمان سال ۱۹۹۸ بود که بدنبال تکرار این افتخار است.

تیم ملی فوتبال اروگوئه هم وارد کشورمیزبان مسابقات جام جهانی فوتبال شد. تیم ملی فوتبال اروگوئه به رهبری اسکار تابارز دیشب وارد فرودگاه ژوهانسبورگ شد تا از آنجا راهی کیمبرلی شود. این تیم که در گروه آ بهمراه تیمهای افریقای جنوبی، فرانسه و مکزیک قرار دارد، در اولین دیدار، جمعه به مصاف تیم ملی فرانسه خواهد رفت.

همچنین تیم ملی فوتبال کره شمالی، خود را آماده حضور در گروه مرگ مسابقات جام جهانی می کند. این تیم که در گروه جی در کنار تیم ملی برزیل، نیجریه و پرتغال قرار دارد، سخت ترین جام جهانی اش را تجربه خواهد کرد. این در حالیست که مربیان و بازیکنان این تیم، خود را از هر لحاظ آماده این رقابتها می دانند.

XS
SM
MD
LG