لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۴۶

تحقیر انگلیس در برابر آلمان


تیم ملی آرژانتین، با پیروزی برابر مکزیک، حریف تیم ملی آلمان در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی شد.

تیمهای آرژانتین و مکزیک در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی آفریقای جنوبی، شب گذشته، به قضاوت روبرتو روزتی ایتالیایی در ورزشگاه ساکرسیتی شهر ژوهانسبورگ به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان٣ بر یک بسود شاگردان مارادونا تمام شد. آرژانتین در دیدارهای مرحله گروهی، با سه پیروزی مقابل تیمهای نیجریه، کره جنوبی ویونان گام به این مرحله گذاشت. آبی راه راه پوشان آرژانتین که در سال ٢٠٠٦ با برتری ٢ به ١ در وقت اضافی، مكزیك را حذف كردند، برغم آنکه در این بازی اولین گل شان آفساید بود، اما با پذیرفته شدن این گل از سوی داور، نخستین گل بازی به نام کارلوس توز، مهاجم باشگاه منچستر سیتی نوشته شد.در ادامه بازی اشتباه محرز دفاع مکزیک، گونزالو هیگواین را با دروازبان تنها گذاشت تا شاگردان دیه گو مارادونا دو بر یک پیش بیفتند. در نیمه دوم توز از پشت محوطه جریمه با شوتی زیبا توپ را به تور دروازه مکزیک دوخت تا گلی که هرناندز، مهاجم جوان مکزیک به زیبایی به گل نشاند تنها فاصله این دو تیم را به دو گل کاهش دهد. بدین ترتیب آرژانتین که ٢٦ بار مقابل مکزیک به میدان رفته، برای سیزدهمین بار طعم شیرین پیروزی را چشید و با صعود به مرحله یک چهارم نهایی رقابتهای فوتبال جام جهانی، حریف تیم ملی فوتبال آلمان شود.

چرا که تیم ملی آلمان با پیروزی پرگل مقابل تیم ملی انگلیس، ضمن انتقام شکست سنگین سال ٢٠٠١ ، به مرحله یك چهارم جام جهانی ٢٠١٠ راه یافت.

در سومین دیدار مرحله یك هشتم پایانی این مسابقات، تیمهای فوتبال آلمان و انگلیس در ورزشگاه فری استیت شهر بلوم فانتِین و به داوری خورخه لاریوندای اروگوئه ای به میدان رفتند كه در پایان این بازی، تیم آلمان با نتیجه ٤ بر یک شاگردان فابیو کاپلو را در هم كوبیدند و خود به جمع هشت تیم برتر پیوستند. در این دیدار، میروسلاو كلوزه و لوکاس پودولسكی هر کدام، یکبار در نیمه اول برای آلمانی ها، گلزنی کردند. تك گل انگلیس را هم در این نیمه، ماتیو جیمز آپسون به ثمر رساند. البته گل تساوی بخش فرانک لامپارد از سوی داور نادیده گرفته شد تا ناکامی شاگردان کاپلو کامل شود. درحالیکه حاضران در ورزشگاه، از روی صفحه نمایشگر و میلیونها بیننده تلویزیونی، این گل را مشاهده کردند، اما کمک داور مسابقه و قاضی میدان این گل را ندیدند تا دو تیم با نتیجه دو بر یک به رختکن بروند. در نیمه دوم انگلیسی ها بر میزان حملات خود افزودند، اما آلمانی ها با دو ضد حمله، دو بار وسیله ی توماس مولر، پاشنه دروازه جزیره را چرخاندند، تا شکست تحقیرآمیزی را به تیم انگلیس تحمیل کرده باشند. این برای سومین بارست که، تیم ملی انگلیس در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی، با جام، وداع می کند. این تیم در سال ١٩٥٤ با نتیجه چهار بر دو مغلوب اروگوئه شد و در سال ١٩٦٢ نیز در همین مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با برزیل با حساب سه بر یک به برتری طلایی پوشان رای داد. اما نتیجه بازی دیروز، بدترین نتیجه تیم ملی انگلیس در جام جهانی محسوب میشود.

آلمانیها در سال ٢٠٠١ در دیدارهای مقدماتی جام جهانی ٢٠٠٢ با نتیجه ٥ بر یک در ورزشگاه المپیک مونیخ مقابل انگلیس مغلوب دیود بکهام و یارانش شدند و این پیروزی ۴ بر یک را می توان انتقام آن دیدار به حساب آورد.شاگردان یواخیم لو در مرحله یک چهارم نهایی این رقابتها باید شنبه در ورزشگاه ساکر سیتی ژوهانسبورگ به دیدار آرژانتین بروند. دیگر تیمهای راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی تیمهای ملی فوتبال اروگوئه و غنا هستند که با پیروزی برابر تیم های کره جنوبی و آمریکا به جمع هشت تیم برتر جام پیوسته اند.

XS
SM
MD
LG