لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۳۵

جیره‌بندی آب در تهران، از پرمصرف‌ها آغاز می‌شود


نمایی از شهر تهران از فراز برج میلاد
نمایی از شهر تهران از فراز برج میلاد

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران اعلام کرد آب ۳ هزار خانه در تهران به دلیل مصرف بیش از اندازه، روز شنبه قطع خواهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پرورش در این باره گفت: «مشترکان پرمصرف آب از مدتها پیش شناسایی شده و تا کنون ۲ اخطار برای آنها صادر شده است اما به دلیل بی‌توجهی به اخطار و ادامه دادن مصرف بیش‌ از اندازه، آب این مشترکان روز شنبه به مدت ۷ ساعت قطع خواهد شد.»

هشدارها نسبت به احتمال سهمیه‌بندی یا قطع آب در تهران، از ماهها پیش آغاز شد. فروردین ماه امسال، خسرو ارتقایی، مدیر عامل شرکت آب منطقه تهران که اگر مردم در مصرف آب صرفه جویی نکنند مجبور خواهیم شد فشار آب را کاهش دهیم و قطع آب مشترکان پر مصرف هم جزو برنامه است.

به گفته او، به دستور استاندار تهران، قطع آب مشترکان دولتی پر مصرف نیز در دستور کار است.

آنگونه که محمد پرورش، مدیر عامل آبفای استان تهران اعلام کرده است، روز شنبه، آب ۳ هزار مشترک تهرانی که مصرفی بیش از ۵۰ متر مکعب در ماه داشته‌اند، به مدت ۷ ساعت قطع خواهد شد.

به گفته او بیشتر مصرف این مشترکان تهرانی مربوط به استخر یا آبیاری باغ و باغچه است.

مسئولان دولتی ایران طی ماههای گذشته بارها نسبت به وضعیت کم‌آبی در ایران هشدار داده و خواستار صرفه جویی در مصرف آب شده‌اند. هفته گذشته، حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو نیز اعلام کرد که خشکسالی ۵۰۰ شهر ایران را تهدید میکند و 5 کلانشهر از جمله تهران، در وضعیت نامطمئنی قرار دارند.

XS
SM
MD
LG