لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۰۰

آمریکا ظرفیت بررسی ویزا در سفارت آنکارا را افزایش می‌دهد


مقر وزارت امور خارجه آمریکا در واشنگتن - آرشیو
مقر وزارت امور خارجه آمریکا در واشنگتن - آرشیو

آمریکا می‌گوید که ظرفیت بررسی تقاضاهای ویزای آمریکا در ترکیه را افزایش می‌دهد تا یکی از مناقشه‌ها میان دو کشور کاهش یابد.

متقاضیان دریافت ویزای آمریکا در ترکیه باید مدت‌ها در صف انتظار نوبت بمانند و به گزارش رویترز زمان انتظار برای قرار مصاحبه در سفارت تا ۱۵ ماه افزایش یافته است.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، روز سه‌شنبه، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی را متهم کرد که عمداً روند درخواست روادید را کند کرده‌‌اند تا رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه را در آستانه انتخابات پیش روی ترکیه شرمسار کنند.

وزارت امور خارجه آمریکا گفت واشنگتن نمی‌خواهد این موضوع تشدید شود.

تاخیر‌ها در صدور ویزای آمریکا تقریبا بعد از همه‌گیری ویروس کرونا در مارس ۲۰۲۰ و محدودیت‌های مرتبط با آن پیش آمد چرا که در آن دوران آمریکا کار صدور ویزا را تقریبا به طور کامل متوقف کرد.

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا به رویترز گفته است با گشایش یک مجتمع جدید سفارت آمریکا در آنکارا، واشنگتن نوبت‌های مصاحبه‌های ویزای غیر مهاجرتی را به روال معمول از سر خواهد گرفت.

روابط آمریکا با ترکیه در سال های اخیر به دلیل طیف وسیعی از مسائل از جمله تصمیم ترکیه برای خرید سامانه‌های دفاع موشکی روسی تیره شده است. آمریکا همچنین اخیرا به ترکیه در مورد ادامه تجارت با روسیه که به خاطر تهاجم به اوکراین تحریم شده است، هشدار داد.

XS
SM
MD
LG