لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۰

ده ها هزار نفر در یک گردهمایی بی سابقه در واشنگتن شرکت کردند


ده ها هزار نفر در یک گردهمایی بی سابقه در واشنگتن شرکت کردند
ده ها هزار نفر در یک گردهمایی بی سابقه در واشنگتن شرکت کردند

ده ها هزار نفر برای شرکت در یک گردهمایی که با آنچه تاکنون پایتخت آمریکا به خود دیده است تفاوت دارد، در «نشنال مال» - محوطه بسیار بزرگ مقابل ساختمان کنگره - در واشنگتن دی سی جمع شده اند.
جان استیوآرت و استفن کولبرت، مجریان محبوب برنامه های طنز سیاسی رهبری «گردهمایی برای بازگشت به اعتدال و یا هراس» را بر عهده دارند. هدف این است که با آنچه آنها آنرا وضع آشفته سیاست های آمریکا می نامند، مقابله شود.
هرچند گردهمایی سه روز پیش از برگزاری انتخابات میان دوره ای آمریکا برگزار می شود، اما سازمان دهندگان آن می گویند غیر حزبی و غیر سیاسی است.
گرد همایی در بسیاری از جهات، رویداد مشابه دیگری را که در ماه اوت به نام «بازگشت افتخار»، به سازماندهی گلن بک مفسر محافظه کار رسانه ها تشکیل شد، تقلید می کند.
اما در گردهمایی روز شنبه هیچ نکته جدی وجود ندارد. کولبرت، که در برنامه رادیویی خود به نام «گزارش کولبرت»، مجریان «تاک شو» های محافظه کار را مسخره می کند، در داخل کپسولی شبیه آنچه برای نجات ۴۴ معدنچی در شیلی به کار رفت، روی صحنه ظاهر شد. بعدا کمدینی در لباس کشیش به نیایش پرداخت و از خداوند درخواست کرد با دادن علامتی به جمعیت مذهب دلخواهی را انتخاب کند.
چند شب پیش باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در برنامه جان استیوارت ظاهر شد، و علیرغم ماهیت طنز آمیز آن مردم آمریکا را به شرکت در انتخابات میان دوره ای در روز سه شنبه تشویق کرد.
تحلیلگران سیاسی می گویند پرزیدنت اوباما امیدوار بود از طریق حضور در شو استیوارت، رای دهندگان جوان را جلب کند.

XS
SM
MD
LG