لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۳

واکنش واشنگتن پست به سیاست اوباما در مورد ایران


واشنگتن پست، در سرمقاله ای ، زیر عنوان "ایران در استفاده از گروگیری انسانی، در حالی که مذاکرات اتمی در جریان است، تردید به خود راه نمی دهد" به موضع دولت اوباما در مخالفت با وضع تحریم های جدید تا روشن شدن نتیجه مذاکرات، و نیز به تلاش هایی که بعضی از نمایندگان کنگره آمریکا علیه این موضع انجام می دهند، واکنش نشان داده است.

اشاره واشنگتن پست به از سرگیری مذاکرات با ایران از هفته گذشته، تاکید مجدد رئیس جمهوری آمریکا درمخالفت با وضع مصوبه ای جدید برای تحریم های بیشتر در روز جمعه، و تلاش های اخیر رابرت منندز، سناتور دمکرات، و مارک کرک، سناتور جمهوریخواه برای احیای طرحی است که از سال گذشته برای وضع تحریم های جدید در سنا متوقف مانده است.

به نوشته واشنگتن پست، منطقی که آقای اوباما ارائه داده ، با اقداماتی که ایران برای پیشبرد تاکتیک های خود بکار گرفته است، مغایرت دارد.

واشنگتن پست از اعلامیه تهران در مورد ساختن دو رآکتور اتمی جدید، و گزارش خبرگزاری رسمی ایران در مورد ارجاع پرونده جیسون رضائیان، خبرنگار ایرانی تبار محبوس این روزنامه در تهرانبه دادگاه انقلاب در آستانه مذاکرات جان کری وزیر خارجه آمریکا با همتای ایرانی اش، محمد جواد ظریف، به عنوان تاکتیک های مورد استفاده ایران نام برده است.

واشنگتن پست نتیجه گیری کرده است اگر چنین تاکتیک هایی، احتمال رسیدن به یک توافق را تضعیف نمی کند، اقدام کنگره برای وضع تحریم های جدید در صورت عدم توافق تا سی ام ژوئن، نیز نمی تواند به این احتمال لطمه ای وارد کند.

XS
SM
MD
LG