لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۵۹

در واشنگتن چه می گذرد؟ ( بیست و ششم آوریل)


در واشنگتن چه می گذرد؟ ( بیست و ششم آوریل)
در واشنگتن چه می گذرد؟ ( بیست و ششم آوریل)

کاخ سفید در اطلاعیه ای می گوید پرزیدنت اوباما جلسه ویژه ماهانه خود را با گروه امنیت ملی کاخ سفید برای آگاهی از آخرین اخبار مربوط به پاکستان و افغانستان برگزار کرد.

وی همچنین از آخرین اخبار مربوط به شرائط امنیتی در افغانستان، از جمله ادامه حمایت از تلاش های آمریکا در مبارزه با طالبان و افزایش توانائی نیروهای امنیتی افغان آگاه شد.

علاوه بر آن، پرزیدنت اوباما در جریان آخرین تلاش های دولت آمریکا برای اطمینان از مؤثر بودن همکاری با پاکستان علیه القاعده و سایر افراط گرایان نیز قرار گرفت.

در همین حال، سوزان رایس نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل متحد طی اطلاعیه ای به انتشار گزارش پانل کارشناسان سازمان ملل متحد در مورد سری لانکا خوشامد گفته و به اهمیت کار این گروه در برداشتن گام های بعدی در جهت حمایت از عدالت، پاسخگوئی، حقوق بشر و همچنین آشتی دوباره در آن کشور اشاره کرده است.

خانم رایس همچنین می گوید که آمریکا همیشه در صف اول تلاش ها در حمایت از یک عملکرد مؤثر و شفاف در دوران پس از اختلاف در سری لانکا بوده و از پاسخ گوئی به خشونتهای اعمال شده از سوی طرفین درگیر، حمایت کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا روز سه شنبه ۶ اردیبهشت در اطلاعیه ای می گوید وزیر امور خارجه در چارچوب همکاری استراتژیک گسترده تری بین ایالات متحده آمریکا و مکزیک، میزبان یک گروه کاری از آن کشور در روز جمعه ۹ اردیبهشت خواهد بود.

این سومین جلسه در پی نخستین از این نوع در نوامبر سال ۲۰۰۸ میلادی در واشنگتن و نشست بعدی آن در ماه مارس ۲۰۱۰ میلادی در شهر مکزیکوست.

اطلاعیه دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه آمریکا حاکی از آنست که این گروه تحت رهبری هیلاری ردهام کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا و پاتریشیا اسپینوزا همتای مکزیکی وی کار خود را انجام خواهند داد.

کار این گروه عالیرتبه مشورتی که اعضای آن از هر دو دولت می باشند؛ بر ۴ مرحله از همکاری ها که توسط پرزیدنت اوباما و فلیپس کالدروس همتای مکزیکی وی در سال گذشته میلادی عنوان شد، تمرکز خواهد داشت.

این ۴ مرحله عبارت هستند از :

از هم پاشیدن گروه های جنایات سازمان یافته، بنیادی کردن اجرای قانون، بنای مرز قرن بیست و یکم و ساختار جوامعی که مقاوم و محکم باشند.

در حال حاضر مسئله حضور مهاجران غیر قانونی در آمریکا که یکی از مهمترین مشکلات در مرزهای مشترک آمریکا و مکزیک می باشد؛ بی شک یکی از مسائل مهم در چارچوب فعالیت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواهد بود.

... و سرانجام آن که فعالیت های انتخاباتی پرزیدنت اوباما سرعت بیشتری یافته است.

« جیم مسینا» مدیر ستاد انتخاباتی باراک اوباما برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۶ نوامبر سال ۲۰۱۲ میلادی – سال آینده – ساعاتی پس از نیمروز دوشنبه ۵ اردیبهشت با ارسال ای میلی به طرفداران پرزیدنت اوباما گفت نخستین نشست اداره کنندگان ستاد انتخاباتی درشیکاگو خواهد بود و شما از استراتژی ما برای پیروزی در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری آمریکا آگاه خواهید شد.

وی گفت این مهم است که ما در باره اصول (ستاد انتخاباتی) و استراتژی تفکر در باره این که این مسابقه را چگونه شکل دهیم؛ با یکدیگر ارتباط بر قرار کنیم.

XS
SM
MD
LG