لینکهای قابل دسترسی

پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۱

در واشنگتن چه می گذرد؟ ( دوم آوریل)


در واشنگتن چه می گذرد؟ ( دوم آوریل)
در واشنگتن چه می گذرد؟ ( دوم آوریل)

شماره ۱۶۰۰ خیابان پنسیلوانیا شما را به کاخ سفید در وسط شهر واشنگتن هدایت می کند، به بخش غربی در محلی که دفتر کار رئیس جمهوری آمریکا* قرار دارد، در بخشی که رئیس جمهوری با میهمانان خارجی دولت به مذاکره می نشیند، کنفرانس های مطبوعاتی را تشکیل می دهد، در جلسات هیئت دولت خود در سالن کابینه شرکت می کند و در سالن های مختلف آن در مراسم رسمی و غیر رسمی حضور می یابد؛ به « وست وینگ».**

رئیس جمهوری روزانه آنچه را که به بحران لیبی مرتبط است، زیر نظر می گیرد تا در حالی که انتقال ماًموریت از ایالات متحده آمریکا به فرماندهی ناتو در جریان است بتواند کنگره آمریکا و مردم را از آنچه می گذرد؛ آگاه کند.

در همین حال، ماه ویژه آموزش با حضور پرزیدنت اوباما در یکی از دبیرستان های چند فرهنگی در واشنگتن ادامه دارد ... و پس از آن به یک نمایشگاه علوم در شهر نیویورک می انجامد.

... و پرزیدنت اوباما که در چارچوب طرح جدید سبز در همکاری بخش خصوصی-ملی خود در مورد کمک به رهائی از وابستگی به نفت خارجی و شکوفائی اقتصادی آمریکا در یکی از مراکز شرکت حمل و نقل یو – پی – اس سخن می گفت، به این امر مهم اشاره کرد.

پرزیدنت اوباما در سخنرانی هفتگی رادیوئی – اینترنتی خود می گوید ایمنی انرژی در صورتی که ما در پاک تر بودن سوخت و بازدهی بیشتر آن عمل کنیم، می تواند مؤثر واقع شود.

پرزیدنت اوباما در پیام هفتگی خود به مردم آمریکا همچنین از استراتژی خود برای وابستگی کمتر به نفت خارجی و حفظ انرژی آینده کشور سخن گفت.

کاخ سفید در باره این پیام می گوید هنگامی که پرزیدنت اوباما به ریاست جمهوری انتخاب شد، واردات نفت آمریکا روزانه ۱۱ میلیون بشکه نفت بود. اما در هفته جاری رئیس جمهوری از یک هدف جسورانه اما دست یافتنی برای کاهش یک سوم این رقم تا سال ۲۰۲۵ میلادی سخن می گوید.

پرزیدنت اوباما در این پیام گفت واقعیت آن است که تنها استراتژی استخراج نفت، یک استراتژی واقعی برای جانشینی وابستگی به نفت خارجی نیست و به همین دلیل هر چند آمریکا ۲۵ درصد از نفت جهان را مصرف می کند، اما در حال حاضر تنها ۲ در صد از ذخایر نفتی جهان را در اختیار دارد.

پرزیدنت اوباما می گوید حتی اگر ما نفت خود را تا آخرین قطره مصرف کنیم ، باز هم نمی تواند پاسخ گوی نیاز دراز مدت ما به انرژی باشد. در نتیجه، امنیت واقعی انرژی تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که ما قادر باشیم راه های دیگری برای مصرف کمتر نفت پیدا کنیم.

پرزیدنت اوباما آنگاه در ادامه سخنان خود می گوید این مسئله در صورتی تحقق می پذیرد که ما در سوخت های پاک تر با کارآئی بیشتر سرمایه گزاری کنیم.

*Oval Office

**West Wing

XS
SM
MD
LG