لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۲

در واشنگتن چه می‌ گذرد؟ (۲۶ ژوئن)


پرزیدنت اوباما: من در کنار مردمی هستم که در مخالفت با شکنجه در سراسر جهان مبارزه می کنند
پرزیدنت اوباما: من در کنار مردمی هستم که در مخالفت با شکنجه در سراسر جهان مبارزه می کنند

در اعلامیه پرزیدنت اوباما به مناسبت «روز بین المللی حمایت از قربانیان شکنجه» که از سوی دفتر مطبوعاتی کاخ سفید انتشار یافت آمده است که در همان حالی‌ که ما (آمریکا) کنوانسیون مخالفت با شکنجه را گرامی‌ می داریم، من به مردمی که در سراسر جهان برای از بین بردن این عملکرد غیر انسانی‌ تلاش می کنند می‌ پیوندم.

پرزیدنت اوباما مجددا بر تعهد آمریکا در دستیابی به این هدف مهم تاکید کرد. رئیس جمهوری گفت آمریکایی‌ها نسل هاست که متوجه شده اند که شکنجه با ارزش‌های آنان همخوانی ندارد.

وی آنگاه می گوید کنوانسیون مخالفت با شکنجه از سوی پرزیدنت ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا با همکاری دموکرات‌ها و جمهوری خواهان در مجلس سنا به تصویب رسید، پیمانی که اصول اساسی‌ آن تایید کننده آنست که شکنجه انسانی‌ تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند توجیه شود.

... و هر چند که هنوز تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا راه نسبتا درازی در پیش است - یعنی‌ تا روز ۶ نوامبر سال ۲۰۱۲ - با این همه کاندیدا‌های ریاست جمهوری آمریکا - دموکرات و جمهوری خواه - مدت هاست که فعالیت‌های انتخاباتی خود را شروع کرده اند.

دفتر مطبوعاتی کاخ سفید با انتشار پیام رادیویی -اینترنتی پرزیدنت اوباما برای مردم آمریکا در روز شنبه به سخنرانی‌ رئیس جمهوری در دانشگاه «کارنگی ملون» در پیتسبورگ در ایالت پنسیلوانیا اشاره کرده و می گوید پرزیدنت اوباما در گفتارش از نقش حیاتی پیشرفت تولیدات داخلی‌ که می تواند اقتصاد کشور را ترقی‌ دهد، سخن گفته است.

پرزیدنت اوباما در پیام خود می‌گوید من چند روز پیش از راهی‌ که ما در افغانستان در پیش خواهیم گرفت، سخن گفتم و اکنون برای این به آن اشاره می‌کنم تا از خدمات فوق العاده زنان و مردان اونیفورم پوش آمریکا، از تلاش‌های غیر نظامی‌ها و از شرکای خود در ائتلاف بگویم. ما شروع به فرا خواندن نیروهای خود (به آمریکا) می‌کنیم، همان طور که اخیرا در عراق کرده ایم. ما بعد از یک دهه اختلاف سر انجام این جنگ‌ها را (عراق و افغانستان) را به یک پایان مسئولانه می رسانیم.

در حال حاضر پرزیدنت اوباما که مدت هاست فعالیت‌های انتخاباتی خود را برای دور دوم ریاست جمهوری آمریکا شروع کرده است، با مشکلات زیادی روبروست و فرا خواندن نیروها از افغانستان علاوه بر آن که صرفه جوئی در هزینه‌های سر سام آور جنگ در افغانستان است، می تواند در جلب آرای بیشتری برای پرزیدنت اوباما موثر باشد.

با این همه، نظر خواهی‌ اخیر موسسه گالوپ نشان دهنده واقعیت دیگری با توجه به در گیری آمریکا در جنگ لیبی‌ است، جنگی که قانون گذاران آمریکایی‌ را به مخالفت با پرزیدنت اوباما کشانده است.

در حال حاضر موسسه مشهور گالوپ در یک نظر خواهی‌ که در ۲۲ ماه جاری میلادی انجام داده است می گوید تنها ۴۵ در صد از مردم آمریکا رئیس جمهوری را در انجام کارهایش تایید می کنند.

مهم‌ترین و اساسی‌‌ترین مشکل آقای اوباما در حال حاضر بیکاری است که به رقمی‌ بیش از ۹ در صد در آمریکا رسیده است.

تمرکز انتخابات ریاست جموری آمریکا از سوی رای دهندگان آمریکایی در سال آینده بر بیکاری، بیکاری و باز هم بیکاری است.

از خوانندگان عزیز و گرامی‌ وبسایت بخش فارسی دعوت می‌کنیم به مطالبی که پس از این به طور مرتب شما را در جریان آخرین رویداد‌های انتخابات در راه ریاست جمهوری آمریکا قرار خواهد داد، توجه فرمایید، انتخاباتی که تعیین کننده سیاست خارجی‌ آمریکا و تاثیر آن بر جهان خواهد بود.

XS
SM
MD
LG