لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۶

سناتور وارن ادامه حضورش در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را ارزیابی می‌کند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - سناتور الیزابت وارن روز چهارشنبه در دیدار با مشاوران کارزار انتخاباتی اش تصمیم خواهد گرفت آیا دلیلی برای ماندن در رقابت ها پس از شکست سنگین در «سه شنبه بزرگ» وجود دارد.

یکی از مشاوران این سناتور ایالت ماساچوست می گوید او با کارکنان ستاد انتخاباتی اش درباره مسیر پیش رو مشورت می کند. کارزار انتخاباتی وارن با عملکرد ضعیف و قرار گرفتن در جایگاه سوم در ایالت خودش راه موفقیت او را با تردیدهای جدی روبرو کرده است.

شکست سناتور وارن در ۱۴ ایالت در «سه شنبه بزرگ» امیدها به موفقیت این چهره محبوب ترقی‌خواهان را ناامید کرد.

الیزابت وارن در چهار ایالت اولیه هم نتیجه ای قابل قبول نگرفت و هرگز رتبه ای بهتر از سوم پیدا نکرد. نتایج انتخابات روز سه شنبه می تواند به خروج او از رقابت ها سرعت ببخشد.

سناتور وارن در انتخابات مقدماتی در ماساچوست پس از جو بایدن، معاون پیشین ریاست جمهوری آمریکا، و سناتور برنی سندرز از ایالت ورمانت قرار گرفت. سناتور سندرز چند روز قبل ۱۰ هزار نفر را در یک گردهمایی انتخاباتی در بوستون در نزدیکی دانشگاه هاروارد، محل تدریس سناتور وارن، دور هم جمع کرده بود.

الیزابت وارن وقتی در شهر «دیترویت» در میشیگان خود را «زنی که دونالد ترامپ را شکست خواهد داد» معرفی کرد به نظر می رسید فعلا قصد ماندن در رقابت ها را دارد.

سناتور وارن ۷۰ ساله نتوانست حمایت لیبرال ترین جناح حزب دموکرات را در برابر برنی سندرز به دست آورد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG