لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۶

بیانیه خانواده ژیو وانگ، گروگان آمریکایی آزاد شده از ایران: فکرمان پیش آنهایی است که هنوز ناعادلانه در زندان هستند


ژیو وانگ و همسرش هوا کو در بیانیه‌ای که در توئیتر منتشر شد، اعلام کردند از جمع شدن خانواده شدن در کنار هم خرسند هستند؛ ولی فکرشان پیش آن کسانی است که هنوز ناعادلانه زندانی هستند.

در این پیام چهار قسمتی در توئیتر که روز دوشنبه ۲۵ آذر منتشر شده، ژیو وانگ و همسرش ضمن ابراز مراتب قدردانی صمیمانه خود از دولت‌ها، سازمان‌ها، و افرادی که در ایالات متحده، سوئیس، و نقاط دیگر طی سه سال و نیم گذشته در آزادی ژیو سهیم بودند و در کنار خانواده‌ او ایستادند، تصاویری از خانواده خود را منتشر کرده‌اند.

در این پیام آمده است: «آزادی ژیو وانگ، یک پیروزی برای بشریت و دیپلماسی میان کشورها و دیدگاه‌های سیاسی متفاوت است. ما از رهبران کشورهای جهان می‌خواهیم کنار هم آمده و زمینه مشترکی برای آزادی هرچه زودتر تمامی گروگان‌های سیاسی پیدا کنند.»

در پایان این پیام آمده است: «وقتی اراده‌ای در کار باشد، راهی نیز پیدا خواهد شد.»

در حال حاضر چندین تن از شهروندان آمریکایی و غیرآمریکایی - از جمله نازنین زاغری، سیامک و باقر نمازی، مایکل وایت، ارس امیری، و کامران قادری - در ایران زندانی هستند. از سرنوشت رابرت لوینسون، دیگر شهروند آمریکایی که بیش از ۱۲ سال پیش در ایران ناپدید شد، نیز اطلاع چندانی در دست نیست.

تحلیلگران غربی می‌گویند جمهوری اسلامی از افراد دو تابعیتی به عنوان گروگان استفاده می‌کند تا از دولت‌های غربی پول و امتیاز بگیرد.

وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است.

از صفحه ویژه آزادی گروگان آمریکایی در ایران دیدن کنید.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG