لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۰

استخدام سربازان سابق در وال استریت


مرکز مالی آمریکا موسوم به وال استریت
مرکز مالی آمریکا موسوم به وال استریت

مدیر عامل یک موسسه مالی از شرکتهای آمریکایی خواسته است برای سربازانی که دوره خدمت آنها در ارتش به پایان رسیده، امکانات شغلی فراهم آورند.

بسیاری جنگ را مانند جهنم توصیف کرده اند. برای بسیاری از سربازانی که پس از پایان خدمت از مناطق جنگ زده افغانستان و یا عراق به آمریکا بازگشته اند، گذار از زندگی نظامی به غیرنظامی بسیار سخت بوده است.

شرکتی در وال استریت، مرکز مالی آمریکا در نیویورک، گفته است خود را موظف میداند تا در این مورد اقدامی به عمل آورد.

مایک پکا، به عنوان تیرانداز پنهان، ۴ بار به افغانستان و عراق سفر کرد. دنی مورالس، بعنوان گروهبان نیروی دریایی در عراق خدمت کرد. جو کرولدر، در نیروی هوابرد آمریکا خدمت می کرد و برای انجام مـأموریت دو بار به عراق منتقل شد. و چهارمی، جان مارتینکو ، پس از گذراندن دوره «رنجری» در ارتش، هفت بار به عراق و افغانستان اعزام شد.

شرکت خدمات مالی «درکسل هامیلتون»، برای بیش از ۳۰ تن از سربازان پیشین، از جمله برای این چهار نفر، کلاس های آموزشی مالی تشکیل داده است.

جیم کاهیل، رئیس شرکت درکسل، گفت برخی از این سربازان چهار تا پنج فرزند دارند. ما تلاش می کنیم برای آنها فرصت و امکاناتی فراهم آوریم تا با آشنایی به امور مالی در این مؤسسه و یا مؤسسات مشابه استخدام شده، در کنار خانواده خود زندگی خوبی داشته باشند، که نوش داروی بسیاری از بیماری ها و جراحت های روحی و جسمی ناشی از جنگ است.

مهارت مورد نیاز و سودمند
مارتینکو، یکی از مجروحانی است که دچار افسردگی و اختلالات تنش زای پس از جنگ شده است. مارتینکو، دانش آموخته آکادمی ارتش آمریکاست، که اکنون به عنوان مدیر در موسسه خدمات مالی درکسل هامیلتون کار میکند. او می گوید مهارت ها و تجربیاتی که وی در میدان جنگ به دست آورده، اکنون برای انجام وظایفش به او کمک کرده است.

«بسیاری از تجهیزات ارتباطی و وسائلی که در میدان جنگ باید اداره میک ردم مشابه و مستقیماً در ارتباط با وسائل و تجهیزاتی هستند که در اینجا با آن ها سروکار دارم.»

در این برنامه کلیه سربازان سابق، برای ماه ها، و تحت نظر استادان با تجربه، با امور مالی آشنایی قابل ملاحظه ای پیدا می کنند.

مورالس، تفنگدار سابق ارتش آمریکا که ۸ سال در عراق خدمت کرده، گفت: در این برنامه، استادان حرفه ای دروس مالی را چنان بسرعت به ما میاموزند، که دستکم برابر با دوره های دو تا سه ساله مالی در موسسات آموزشی دیگر است. او گفت: کارکنان شرکت درکسل و هامیلتون و استادان از ما به گرمی استقبال کردند. با گذشته ما آشنایی کامل داشتند. برای من کارکردن در این شرکت واقعاً بسیار عالی و خارق العاده است.

تحولی تازه در زندگی سربازان قدیمی
سربازان پیشین شرکت کننده در کلاس های امور مالی شرکت درکسل گفتند که این برنامه باعث نجات آنها و خانواده هایشان شده است.

کرولدر، زمانی که خانواده اش در میانه غربی آمریکا بودند، مجبور بود در اتومبیلش زندگی کند. نه شغلی داشت و نه محلی برای زندگی. به حدی درمانده شده بود، که مانند برخی دیگر از سربازان پیشین در نظر داشت خودکشی کند. در این شرایط، او توانست با آقای کاهیل ملاقات کند.

کرولدر گفت: من که از خانواده سرشناس و یا از دانشگاه مشهوری فارغ التحصیل نشده بودم. از این رو کار در وال استریت برای من مانند فیلم سینمائی یا یک رؤیا بود. تا اینکه جیم کاهیل گفت که من ویژگی و توان کار در مرکز مالی آمریکا را دارم. تصور میکنم که آقای کاهیل هنوز کارت تشکری راکه دختر بزرگم ،اتوم، برای وی نوشت داشته باشد. در این کارت دخترم به آقای کاهیل نوشته بود، « تشکر می کنم. من هرگز پدرم را به این خوشحالی ندیده بودم.». وقتی به گذشته نگاه می کنم متوجه می شوم، که در چند سال گذشته، فرزندان، خانواده و دوستان من چه روزگار سختی را گذرانده اند.

آقای کاهیل از شرکت های آمریکایی و سایر کارفرمایان مصراً خواسته است برای سربازانی که دوره خدمت آن ها در ارتش به پایان رسیده، امکانات شغلی فراهم آورند. او گفت تجربیات ما در این زمینه نشان می دهد که آن ها کارمندان بسیار خوبی هستند.
XS
SM
MD
LG