لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۰۰

برنامه «راه پيمايی برای سلامتی» در واشنگتن


در پاسخ به دعوت رييس کل بهداشت فدرال آمريکا دائر بر اجرای يک کمپين، روز چهارشنبه صدها تن از کارکنان دولت فدرال آمريکا در چمن روبروی ساختمان کنگره اجتماع کرده و برنامه «راه پيمایی برای سلامتی» را اجرا کردند.
اين اقدام بخشی از يک برنامه گسترده تر دولت آمريکا بنام «تلاش فدرال» است که با هدف سالم نگاه داشتن کارکنان در محيط کار اجرا می شود.
در برنامه دولت پيش بينی شده است که دستگاههای دولتی خدمات بهداشتی کافی در سر کار را در اختيار کارکنان می گذارند. اين خدمات شامل تشکيل کلاسهای آموزشی، اعلام ريسکهای بهداشتی، ايجاد کلينيکهای بهداشتی، و حتی آموزش شيوه زندگی خواهد بود.
هدف کلی اين برنامه کمک به کارکنان دولت فدرال است تا بتوانند تا آنجا که ممکن است خود را سالم نگاه دارند؛ ودر نتيجه بازدهی و بهره وری بيشتری داشته باشند.
يکی از سازماندهندگان اين برنامه می گويد: حتی مربی های خصوصی کارکنان ارشد دولتی هم اينجا بودند. کلنل مک کله لن، يکی از اعضای شورای ورزش و تغذيه باراک اوباما، که البته مربی ورزش خصوصی رييس جمهوری و بانوی اول نيز هست، در آنجا حضور داشت.
اقای مک کله لن اشاره کرد که سازماندهندگان برنامه «راه پيمايی برای سلامتي» می گويند، بطور متوسط، در ازای هر يک دلار سرمايه گذاری در ايجاد يک محيط کار سالم، ۳ دلار بيشتر صرفه جويی خواهد شد. اين مقدار صرفه جويی از راه کاهش هزينه های درمانی و غيبت کارکنان تأمين می شود.
سازماندهندگان همچنين می گويند هزينه های بيماريهای قابل پيش گيری نزديک به ۷۰ درصد از هزينه های مراقبتهای بهداشتی آمريکا را جذب می کند، و برنامه «راه پيمايی برای سلامتی» يکی از راههای کاهش هزينه های درمانی، و سالم نگاه داشتن کارکنان دولت است.
XS
SM
MD
LG