لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ایران ۰۸:۱۸

وائل غنيم از مردم ایران بخاطر اعلام تظاهرات ۲۵ بهمن سپاسگزاری کرد


وائل غنيم از مردم ایران بخاطر اعلام تظاهرات ۲۵ بهمن سپاسگزاری کرد

وائل غنیم، فعال مصری که به عنوان یک قهرمان و یکی از رهبران قیام مردم مصر بر سر زبانها افتاده است، در مصاحبه ای با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران از مردم ایران به خاطر سازماندهی تظاهرات روز ۲۵ بهمن در همبستگی با مردم مصر و تونس سپاسگزاری و از جنبش حقوق مدنی مردم ایران حمایت کرد.

آقای غنیم در سازماندهی اعتراضاتی که در دو هفته اخیر پایه های حکومت مصر را به لرزه درآورده است نقش بارز و اساسی داشته است. وی با استفاده از وبلاگ خود در فیس بوک مردم مصر را برای اعتراضات خیابانی بسیج کرد. وائل غنیم در تظاهرات و مصاحبه های خود همیشه با دستبند سبز شرکت می کند، و همین دستبند سبز و فعالیتهای غنیم است که علاقه مردم ایران را به وی جلب کرده است.

وقتی کمپین حقوق بشر درباره انگیزه استفاده از دستبند سبز و اینکه آیا این دستبند نشانه همبستگی با مبارزه مردم ایران است از وی سؤال کرد، غنیم در پاسخ گفت : «انتخاب رنگ این دستبند تصادفی بوده است؛ اما خوشحالم که این برداشت از آن شده است.»

وی در پیامی به مردم ایران گفت : «من به همه ایرانیان می گویم که از ما مصریان یاد بگیرید، همانطور که ما از شما یادگرفته ایم که آخر این وقایع این قدرت مردم است که پاینده است، و مردم آنچه را که میخواهند می توانند به آن دست بیابند. اگر ما متحد شویم، و اگر اهداف خود را باور داشته باشیم، در اینصورت رؤیاهای ما به واقعیت می پیوندند.»

آقای غنیم که یکی از مدیران شرکت گوگول است و با گرفتن مرخصی برای شرکت در مبارزات مصر، به قاهره رفته بود و مدت ۱۰ روز در بازداشت مقامات مصر بود، و هفته گذشته آزاد شد.

XS
SM
MD
LG