لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۸

مدل جديد بيتِل فولکس واگن در نمايشگاه چين


مدل جديد بيتِل فولکس واگن در نمايشگاه چين
مدل جديد بيتِل فولکس واگن در نمايشگاه چين

شرکت خودرو سازی فولکس واگن آلمان به تازگی از مدل جديد بيتل خود در نمايشگاه بين المللی خودرو در شانگهای چين پرده برداشت.

طراحی امروزی که در مدل تازه بيتل بکار رفته ويژگی های اصلی اين خودروی کلاسيک را حفظ کرده اما شکل و ظاهر پيشرفته تر و شيک تری به آن داده است.

خودروی بيتل ساخت شرکت آلمانی فولکس واگن يکی از شناخته شده ترين خودروهای جهان محسوب ميشود. مدل ۲۰۱۱ اين خودرو با طراحی و قيافه ای جديد به بازار عرضه شده است. شرکت فولکس واگن نمايشگاه بين المللی خودرو در شانگهای را برای پرده برداری از مدل جديد بيتل انتخاب کرد.

اين خودرو در تاريخ ۷۳ ساله خود از خودروی مورد پسند هيپی ها به نوعی خودروی حبابی شکل که به ويژه مورد علاقه خانم ها قرار گرفت تبديل شد. اما اکنون شرکت فولکس واگن طراحی اين خودروی محبوب را دوباره تغيير داده است.

وی مينگ سو، نماينده شرکت فولکس واگن در چين، می گويد: «اين خودرو را برای کشورهای آسيايی و نه فقط برای عرضه به بازار چين طراحی کرده ايم. فکر می کنيم اين برنامه بسيار موفق بشود و برای همين نام آن را بيتل قرن بيست و يکمی گذاشته ايم.»

در حالی که برخی از خودروسازان بين المللی از خودروهای مدل جديد خود در نمايشگاه شانگهای پرده برداشتند برخی شرکت های ديگر مُدلهايی از خودروهای نسل آينده را که هنوز وارد خط توليد نشده اند برای علاقمندان به نمايش گذاشته اند.

شرکت خودروسازی ولوُ در اين نمايشگاه حضوری پر رنگ دارد. مدل های مختلفی از ولوُ از جمله مدل سی ۷۰ اين شرکت در نمايشگاه توجه بسياری را به خود جلب کرده است.

استفان جکوبی، مدير عامل ولو در چين، ميگويد: «برگ تازه ای در تاريخ شرکت ولوُ ورق خورده است. برای خودروهای ولوُ فرصتهای زيادی در سطح بين المللی وجود دارد. مديريت و استراتژی ما هم تغيير کرده است. ما از نخستين طرح يا الگوی نسل های آتی ولو پرده برداشته ايم. تمام خودروهای ولو در آينده بر اساس الگوهای تازه، مهندسی، طراحی و ساخته خواهد شد.»

شرکت آلمانی «بی ام و» نيز از مدلهای جديد سری ۶ خود در اين نمايشگاه پرده برداشت. کريم حبيب، طراح بدنه بيرونی خودروهای بی ام و، می گويد: «اين مدل تازه کم ارتفاع تر و بلندتر از خودروهای قبلی است. فاصله ميان چرخهای جلو و عقب آن هم زيادتر است. اين مدل اسپورتی تر و به نظر من شيک تر است.»

گفتنی است شرکتهای جنرال موتورز و مرسدس بنز نيز در اين نمايشگاه حضور دارند. بازار چين برای بسياری از شرکت های بين المللی خودرو سازی به دليل وسعت و پرجمعيت بودن آن از اهيمت زيادی برخوردار است.

در سالهای اخير نمايشگاه خودروی شانگهای در چين به يکی از مهم ترين ابزارهای بازاريابی خودروسازان مطرح جهان تبديل شده است. درهای اين نمايشگاه بين روزهای ۱۹ تا ۲۸ آوريل بروی همگان باز خواهد بود.

XS
SM
MD
LG