لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۶

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا کماکان در برابر رخنه‌های سایبری آسیب‌پذیر است


بخش انگلیسی صدای آمریکا - یک بررسی تازه نشان می دهد که بیش از ده درصد رای‌دهندگان شرکت‌کننده در انتخابات سراسری ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ ایالات متحده، رای خود را با دستگاه هایی ثبت می کنند که رسید کاغذی نمی دهد و در نتیجه رای آنها را در برابر رخنه‌های سایبری آسیب‌پذیر می کند.

در مطالعه ای که روز سه‌شنبه توسط «مرکز برنن برای عدالت» در «دانشکده حقوق دانشگاه نیویورک» منتشر شده، وضعیت امنیت انتخابات در ایالات متحده، شش ماه پیش از برگزاری انتخابات مقدماتی در نیوهمپشایر، مورد ارزیابی قرار گرفته و نتیجه گیری شده است که اقدام های بیشتری لازم است. هر چند از زمانی که عوامل روسیه سیستم انتخاباتی ایالات متحده را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ هدف گرفتند، در سطوح دولت فدرال و ایالتی پیشرفت های چشمگیری به دست آمده است، اما بررسی ها نشان می دهد که بسیاری از ایالت ها تمام تدابیر لازم را اتخاذ نکرده اند.

در این گزارش اشاره شده که حدود یک سوم از تمام حوزه های انتخاباتی در آمریکا از نوعی از دستگاه های اخذ رای استفاده می کنند که دست کم یک دهه از عمرشان می گذرد. بسیاری از سیستم های انتخاباتی با «ویندوز ۷» کار می کند که به زودی قدیمی می شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG