لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۶

بهروز وثوقی در جشنواره بين المللی فيلم خليج فارس


بهروز وثوقی در جشنواره بين المللی فيلم خليج فارس
بهروز وثوقی در جشنواره بين المللی فيلم خليج فارس

بهروز وثوقی، بازيگر پرسابقه و درخشان سينمای ايران پيش از انقلاب اسلامی، روز سه شنبه در پنجمين دوره جشنواره بين المللی فيلم خليج فارس در دوبی مورد تقدير قرار گرفت.

بهروز وثوقی، با نام واقعی خليل وثوقی از پيشکسوتان هنر ايران پيش از انقلاب با آنکه ۷۵ بهار از عمرش می گذرد با همان شيفتگی سابق به سينما عشق می ورزد، چندی پيش جديدترين فيلم خود، فصل کرگدن را به پايان برد، در جشنواره های بين المللی فيلم فعالانه حضور دارد و فراتر از آن، از راه تدريس، تلاش می کند همه دانش و تجربيات بازيگری اش را به نسل جوان سينما منتقل کند.

بسياری معتقدند برای بهروز وثوقی خيلی حيف است که با بيش از ۴۰ سال تجربه هنر بازيگری و نقش آفرينی در حدود ۹۰ فيلم، اکنون فقط تدريس کند.

اما اين کار، اولين تجربه بهروز وثوقی است.

بهروز وثوقی می گويد: اولش فکر می کردم چطور می توانم همه تجربياتم را در اختيار هنرمندان جوان بگذارم. اين تجربيات ممکن است برای شروع به دردشان بخورد. آنها به اين کار خيلی علاقه دارند و هميشه آرزو می کنم وقتی زمانی به کشورم برگردم بتوانم يک چنين کلاسی برای جوانهای ايرانی بگذارم و هر آنچه در حرفه بازيگری ياد گرفته ام رادر اختيار آنها قرار دهم.

بهروز وثوقی از زمانيکه ايران را ترک کرده است، يعنی از ۳۵ سال پيش، از زمان انقلاب اسلامی تا کنون در آمريکا اقامت داشته و نخستين هنرمند ايرانی است که در يک فيلم خارجی بازی کرده است. وی در سال ۱۹۷۸ همراه با آنتونی کويين، هنرمند سينمای هاليوود، در فيلم کاروانها به کارگردانی جيمز فارگو بازی کرد.

بهروز وثوقی می گويد، فيلم جديد او فصل کرگدنها، به کارگردانی بهمن قبادی قرار است ماه آينده در بخش رقابتهای جشنواره فيلم کن، شرکت کند.

آقای وثوقی می گويد: سالها منتظر يک چنين داستان خوبی بودم. در تمام اين ۳۵ سالی که در تبعيدم داستانهای زيادی به من پيشنهاد شد، اما از هيچکدام خوشم نيامد. اين داستان واقعاً يک چيز ديگر است.

بهروز وثوقی در جشنواره بين المللی فيلم خليج فارس در کنار مونيکا بلوچی، هنرپيشه ايتاليايی، گفت فصل کرگدنها را که فيلمی رمانتيک و تراژيک است، بسيار دوست دارد.

XS
SM
MD
LG