لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۵۸

کارزار یک گروه در ایالت کلرادو برای کمک به آموزش زبان به مهاجران تازه وارد


بخش انگلیسی صدای آمریکا - می گویند یادگیری یک زبان دیگر داشتن یک روح دوم است. یافتن آن روح برای مهاجران می تواند دشوار باشد، زیرا یافتن کلاس های انگلیسی اغلب گیج کننده و سخت است و کلاس های خصوصی می تواند گران باشد.

در ایالت کلرادو، یک گروه برنده جایزه آموزشی به نام «اینترکمبیو» داوطلبان را آموزش می دهد تا به دانش آموزان مهاجر از سراسر جهان انگلیسی به عنوان زبان دوم تدریس کنند. درس ها در فضای کلاس یا خانه مهاجر برگزار می شود. در روند کار، داوطلبان و دانش آموزان اغلب دوستانی همیشگی می شوند، روابطی پر محتوا ایجاد می کنند و روحی عمیق تر به جامعه می بخشند.

دیپا مک کالی، یکی از داوطلبان در «مرکز جمعی اینترکمبیو» در لانگمانت، در ایالت کلرادو است که به مهاجران بسیاری یاد می دهد به انگلیسی درباره سلامت حرف بزنند.

زنان و مردان کلاس او افرادی از سراسر جهان هستند.

مک کالی بدون دانستن زبان آن ها انگلیسی تدریس می کند، زیرا محتوای آموزشی مملو از عناصر بصری است.

او هیچ سابقه تدریس نداشته است.

مدیر اجرایی این مرکز می گوید محتوای آموزشی با در نظر گرفتن داوطلبان طی زمان تغییر کرده است.

این مرکز طی ۱۸ سال فعالیت حدود ۵ هزار داوطلب تدریس داشته است.

مک کالی برای ایجاد ارتباط عمیق تر با دانش آموزان وقتی صحبت از افسردگی در نتیجه تبعیض می شود، کتاب آموزشی را کنار گذاشته و از زندگی پدر مهندسش می گوید که پس از مهاجرت از هند به آمریکا به کارهای پیش پا افتاده مشغول بود و تغییر بزرگ او را افسرده کرده بود.

دیپا درباره انگیزه خودش برای آموزش انگلیسی می گوید پدر و مادرش وقتی به آمریکا آمدند برای عدم آشنایی به زبان سختی های زیادی کشیدند و اگر مرکزی چون «اینترکمبیو» بود شرایط متفاوتی داشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG