لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۴۱

دو خبر از والیبال


دو خبر از والیبال
دو خبر از والیبال

تیم والیبال جوانان ایران، بعنوان نایب قهرمانی پانزدهمین دوره رقابتهای والیبال جوانان آسیا رسید.

در این دوره از رقابتها که درتایلند برگزار شد، دیروز تیم ایران با قبول شکست 3 به 1مقابل ژاپن نتوانست از عنوان قهرمانی خود دفاع کند. در این بازی جوانان ایران گیم های اول، سوم و چهارم را به حریف واگذار کردند و فقط در گیم دوم 25 به 19 مقابل حریف پیروز شدند. در دیدار رده بندی هم تیم هند با نتیجه 3 به 2 چین را شکست داد و با کسب مقام سومی بعنوان آخرین نماینده آسیا جواز حضور در رقابتهای جهانی 2011 برزیل را کسب کرد.

هفدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در ایتالیا، امشب با برگزاری دیدارهای رده‌بندی و فینال به پایان می رسد. فینال این دوره را تیمهای کوبا و برزیل برگزار خواهند کرد. دیشب در مرحله نیمه نهایی این مسابقات، تیم برزیل که به مصاف میزبان رفت، و در برابر ۱۲۰۰۰ تماشاگر طرفدار ایتالیا، موفق شد این تیم را با نتیجه سه بر یک شکست دهد و راهی فینال شود. در این دیدار ویسوتو با کسب ۲۴ امتیاز، امتیاز آورترین بازیکن تیمش بود.برزیلیها در دوره گذشته این رقابتها با غلبه بر روسیه و لهستان قهرمان شد و کوبا درسال 1990با شکست برابر ایتالیا دوم شد.

در دیگر دیدار نیمه نهایی این مسابقات، کوبا و صربستان به مصاف هم رفتن که در پایان این کوبا بود که با غلبه بر حریفش، راهی دیدار نهایی این مسابقات شد. کوبا در این مسابقه با نتیجه سه بر دو صربستان را مغلوب کرد تا حریف برزیل در دیدار فینال شود. بدین ترتیب در دیدار رده‎بندی تیمهای صربستان و ایتالیا به مصاف هم می‎روند. ایتالیا در مسابقات 1990 برزیل، 1994 یونان و 1998 ژاپن صاحب جام قهرمانی شد.

XS
SM
MD
LG