لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

صعود برزیل، ایتالیا و کوبا به نیمه نهایی


صعود برزیل، ایتالیا و کوبا به نیمه نهایی
صعود برزیل، ایتالیا و کوبا به نیمه نهایی

تیمهای ملی ایتالیا، برزیل و کوبا هم به مرحله نیمه نهایی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان راه یافتند.

صربستان پیش از این راهی دور نیمه نهایی این مسابقات شده بود و روز گذشته ،ایتالیای میزبان هم با نتیجه ۳ بر یک فرانسه را از پیش رو برداشت تا به جمع ۴ تیم برتر بپیوندد. در حالیکه یازده هزار تماشاگر مشتاق، شاهد دیدار آتزوری ها با تیم ملی فرانسه بودند، سیمونه پارودی ۱۸ و کریستین ساوانی ۱۶ امتیاز برای میزبان به دست آوردند تا این تیم با پیروزی سه بر یک در این دیدار، رقیب تیم ملی برزیل در نیمه نهایی مسابقات شود.

برزیل هم با شکست تیم ملی آلمان به نیمه نهایی راه یافت. این تیم در سه ست و با نتیجه ۲۵-۱۷، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۱۹ حریفش را از پیش رو برداشت تا همین حالا خود را آماده دیدار در برابر میزبان مسابقات کند.

همچنین در دیگر دیدارها، روسیه در 3 ست پیاپی آرژانتین را مغلوب کرد، ولی کوبا با پیروزی در برابر بلغارستان، به جمع چهار تیم برتر این مسابقات راه یافت. در این دیدار بلغارستان، ستهای اول و سوم را به خود اختصاص داد اما این کوبا بود که با پیروزی در ستهای دوم، چهارم و پنجم، حضور در بین چهار تیم نخست این مسابقات را تضمین کرد. بدین ترتیب چهار تیم برزیل، کوبا، ایتالیا و صربستان با ایستادن در صدر گروهای مختلف به دور نیمه پایانی راه یافتند و بر اساس برنامه در این مرحله شنبه شب ابتدا کوبا با صربستان و سپس ایتالیا با برزیل برای تعیین تیم های راه یافته به دیدار پایانی به مصاف هم خواهند رفت و برای کسب عنوان های پنجم تا هشتم فرداشب روسیه با بلغارستان و امریکا با آلمان مسابقه خواهند داد.

XS
SM
MD
LG