لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۶

دور سوم والیبال قهرمانی جهان


دور سوم والیبال قهرمانی جهان
دور سوم والیبال قهرمانی جهان

مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان در ایتالیا هم با پیروزی تیمهای آمریکا، صربستان، بلغارستان و برزیل، دنبال شد.

در دور سوم این مسابقات تیم ملی آمریکا، قهرمان مسابقات المپیک 2008، موفق شد در برابر فرانسه به پیروزی قاطع سه بر صفر دست یابد تا یک گام دیگر به مرحله نیمه نهایی نزدیکتر شود. در این دیدار کلایتون استنلی با ارزشترین بازیکن المپیک، با کسب ۱۴ امتیاز، نقش پُررنگی در پیروزی تیمش در برابر فرانسه داشت.

همچنین صربستان هم توانست با شکست آرژانتین، به صعود به مرحله نیمه نهایی این مسابقات امیدوار شود. ایوان میلیکوویچ از صربستان با کسب ۲۰ امتیاز زمینه ساز پیروزی سه بر یک تیمش در برابر آرژانتین شد. دفاع منسجم این تیم با تجربه و حمله های ترکیبی از پشت خط یک سوم، عامل برتری این تیم مقابل آرژانتین جوان بود.

در دیدار دیگری در این مرحله، تیم ملی اسپانیا در برابر بلغارستان، تن به شکست ۳ بر یک داد. در این دیدار صربستان، بخت هفتم قهرمانی جهان، موفق شد با نتایج ۲۵-۲۱، ۲۷-۲۵ و ۲۵-۱۸ در سه ست در برابر اسپانیا به پیروزی دست یابد وتنها ست سوم را با حساب ۲۸-۲۶ به حریف خود واگذار کرد. البته برغم این شکست، اسپانیا هنوز از شانس صعود برخوردار است.

و در آخرین دیدار دیروز، تیم ملی برزیل با نتیجه نزدیک سه بر دو از سد جمهوری چک گذشت. در این دیدار، تیم ملی برزیل مدافع و بخت اول عنوان قهرمانی این مسابقات، به لطف درخشش موریلو اندرس، که ۲۵ امتیاز کسب کرد، در برابر تیم ۳۶م جهان با نتیجه نزدیک سه بر دو به پیروزی دست یافت. در سایر دیدارها، امروز، سه شنبه ایتالیا، میزبان مسابقات به مصاف آمریکا می رود، روسیه در برابر صربستان صف آرایی می کند، کوبا و آلمان هم به ترتیب در برابر اسپانیا و جمهوری چک به میدان می روند.

XS
SM
MD
LG