لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۸

در اقدامی بی سابقه، مجله «ووگ» از هیلاری کلینتون حمایت کرد


هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا - آرشیو
هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا - آرشیو

مجله مد ووگ هیچوقت سابقه نداشت که نامزد ریاست جمهوری را پشتیبانی کند. سردبیران این مجله ممکن بود که گهگاهی نظرهای شخصی خودشان را بیان کنند، اما این مجله معروف هیچوقت در طول انتخابات یکصدا و یکپارچه صحبت نکرده بود.

هرچند برای این دوره انتخابات که حساس و تاریخ ساز است، مجله ووگ گفت که حس کرده باید کمی تغییر ایجاد کند و اعلام کرد که از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، به عنوان رئیس جمهوری آینده آمریکا حمایت می کند.

باعث تعجب نیست که مجله ووگ در شماره ویژه ای، حرفه هیلاری کلینتون را با اشتیاق زیاد پوشش داده است، از موفقیت و پیشرفت او از دانشجوی حقوق در دانشگاه معتبر ییل (Yale) به همسر استاندار، و بعد به بانوی اول آمریکا، نماینده سنا و در نهایت به مقام وزارت امور خارجه.

مسئولان ووگ می گویند، ما می دانیم که هیلاری کلینتون شاید همیشه یک کاندیدای مناسب برای ریاست جمهوری نبوده، ولی در هوش و ذکاوت و تجربیات سیاسی، و همچنین مواضع روشن و مستحکم و امیدوار کننده او تردیدی نیست.

مجلهء ووگ این پرسش را مطرح می کند که آیا هیلاری کلینتون می تواند آمریکای کاملاً از هم پاشیده را متحد کند (به هم بیاورد)؟ و زخم ها را در این فصل پریشان و غیرقابل تحمل سیاسی ترمیم بخشد؟

به عقیده مسئولان این نشریه، «اختلافات ما واقعی است و بیش از یک رهبر واجد شرایط می خواهد تا آنها را حل کند.»

مجله ووگ در آخر مردم را تشویق می کند تا در روز هشتم نوامبر به صندوق های انتخابات بروند و رأی بدهند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG