لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۰۵

معرفی مدير جديد شبکه خبری فارسی صدای آمريکا


رامين عسگرد، مدير شبکه خبری فارسی صدای آمريکا
رامين عسگرد، مدير شبکه خبری فارسی صدای آمريکا

آقای رامین عسگرد، دیپلمات ورزیده وزارت امور خارجه آمریکا، در فوریه سال ۲۰۱۱ مدیریت شبکه خبری فارسی صدای آمریکا را برعهده گرفته است. بخش فارسی صدای آمریکا در سال ۱۹۴۲ با برنامه های رادیویی تأسیس شد و در حال حاضر مهمترین مجرای ارتباطی حکومت ایالات متحده آمریکا با ایران است.

آقای عسگرد پیش از پذیرفتن مدیریت شبکه خبری فارسی صدای آمریکا در مقام مشاور سیاسی رئیس ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده، با ژنرال دیوید پتریوس و سپس با ژنرال جیمز ماتیس همکاری داشته است.

آقای عسگرد در خارج از آمریکا به ترتیب تأخر تاریخی مقام های زیر را برعهده داشته است: مدیر دفتر حضور منطقه ای ایران در دوبی، که مهم ترین میدان عمل دولت آمریکا در قبال ایران است؛ معاون مشاور سیاسی در ریاض؛ مقام دفتر اقتصادی - بازرگانی در کابل؛ مقام دفتر سیاسی - اقتصادی در امارات متحد عربی و کارمند کنسولی در ترکیه.

در داخل آمریکا نیز آقای عسگرد به عنوان عضو بخش امور بین المللی در شورای روابط خارجی، و نیز در دفترهای امور عراق، ایران، و ترکیه در وزارت خارجه آمریکا مشغول به کار بوده است.

در سال ۲۰۰۷ جایزه وزیر امور خارجه در زمینه توسعه سیاست عمومی و در سال ۲۰۰۳ جایزه چارلز کاب برای بهبود بازرگانی و حرفه به او تعلق گرفته است. وی همچنین به دریافت چندین جایزه با درجه بندی های ممتاز و برتر نائل شده است.

رامین عسگرد دارای درجه دکترای حقوق از دانشگاه تولن است. وی مدرک فوق لیسانس خود را در رشته روابط بین المللی از دانشگاه پنسیلوانیا گرفته و دوره لیسانس را در دانشگاه تمپل به پایان رسانده است. او عضو جامعه فی بتا کاپا، معتبرترین جامعه نخبگان دانشگاهی آمریکا و عضو موسسه غیر انتفاعی شورای روابط خارجی آمریکا است.

XS
SM
MD
LG