لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۸:۳۶

برندگان مسابقه عکاسی صدای آمریکا


در پی رقابت سالانه عکاسی که صدای آمریکا برگزار کرده، امسال نیز عکس هایی دیدنی به علاقمندان این هنر در سراسر جهان ارائه شده است.

هیجان، رنج، شادی و زیبایی،‌ عناصری هستند که در عکس هایی که این عکاسان گرفته اند تبلور یافته اند.

صدای آمریکا نتایج این مسابقه عکاسی را منتشر کرده است. داوران این رسانه امسال ۴۵۰۰ عکس از ۱۱۰ کشور جهان دریافت کردند و بیش از همه، تحت تأثیر تصاویری قرار گرفتند که عکاسان آنها از بنگلادش در این رقابت شرکت کرده بودند.

ریحان پرویز که از داکای بنگلادش در این مسابقه شرکت کرده، به پاس ارائه تصویر سیاه و سفیدی به این رقابت، جایگاه اول را در این مسابقه به دست آورده. پرویز، زنی را به تصویر کشیده که می کوشد غذای خود را از سه جوجه اردک گرسنه در امان نگاه دارد. جایزه برنده مسابقه عکاسی سال ۲۰۱۳ صدای آمریکا یک آی پد جدید است.
جایگاه دوم و هفتم را در میان برگزیدگان این مسابقه نیز دو عکاس دیگر از داکای بنگلادش کسب کرده اند. این مسابقه، ده برنده داشته که در جایگاه نخست تا دهم قرار گرفته اند و جوایزی که دریافت کرده اند، بر مبنای جایگاهشان در این رقابت بوده است.
از عکس های تعدادی از شرکت کنندگان این رقابت تقدیر شده است. مجموعه تصاویر منتخب در گالری عکسی در وبسایت فارسی صدای‌ آمریکا منتشر شده است.
XS
SM
MD
LG