لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۴۶

مراسم «تنوع فرهنگ ها» در صدای آمریکا


مراسم «تنوع فرهنگ ها» در صدای آمریکا
مراسم «تنوع فرهنگ ها» در صدای آمریکا

مراسم روز «تنوع فرهنگ ها» هرساله در هفته اول ماه مه در ساختمان صدای آمریکا برگزار می شود.

این مراسم که به همت کارمندان بخش های گوناگون از پنج قاره جهان که در سازمان رادیو و تلویزیون صدای آمریکا مشغول به کارند برگزار شد شامل قسمت های مختلفی از جمله اجرای موسیقی، آواز، نمایش، سخنرانی، قرعه کشی برای انتخاب بهترین استعداد سال و بالاخره ارائه غذاهای گوناگون بود.

همچنین در حاشیه مراسم، میزهایی برای نمایش صنایع دستی و فرهنگی کشورهای مختلفی چون ایران، افغانستان، آذربایجان، برمه، ارمنستان و بنگلادش ارائه شد.

آغازگر مراسم امسال که روز چهارشنبه، پنجم ماه مه در سالن اجتماعات ساختمان رادیو و تلویزیون صدای آمریکا برگزار شد، اجرای موسیقی زنده، شعرخوانی و سخنرانی مدیران ارشد این سازمان بود. مراسم سپس با اجرای گروه های موسیقی ایرانی، کردی، لاتین و نمایش های سنتی و آیینی از تانزانیا و اندونزی، برمه و تبت و همچنین رقص سوینگ توسط دو رقصنده آمریکایی ادامه یافت.


مراسم «تنوع فرهنگ ها» در صدای آمریکا
مراسم «تنوع فرهنگ ها» در صدای آمریکا

از ایران، داراب شباهنگ، طراح گرافیک بخش فارسی صدای آمریکا و نوازنده سه تار و آکاردئون و مهوش وطنخواهی خواننده گروه، از گروه هنری «آرت پارس» ترانه های «پرندگان مهاجر» و «وطنم» را اجرا کردند.

مراسم سپس با سرو غذاهایی به نمایندگی از پنج بخش فعال در صدای آمریکا یعنی آسیای مرکزی و جنوبی، خاورمیانه، اوراسیا، ایران و آفریقا، ادامه یافت.

مراسم «تنوع فرهنگ ها» از سال ۲۰۰۲ تاکنون، به پاسداشت وجود فرهنگ های گوناگون در جهان و نمایندگان آنان در صدای آمریکا و همکاری ده ها ساله کشورهای مختلف در کنار یکدیگر، هر ساله در این سازمان جشن گرفته می شود.

XS
SM
MD
LG