لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۲

رئیس جدید "صدای آمریکا" سوگند خورد


مراسم سوگند آماندا بنت به عنوان رئیس جدید صدای آمریکا روز دوشنبه برگزار شد.
مراسم سوگند آماندا بنت به عنوان رئیس جدید صدای آمریکا روز دوشنبه برگزار شد.

آماندا بنت، روزنامه نگار باسابقه و برنده جایزه پولیتز به عنوان بیست و نهمین رئیس "صدای آمریکا" روز دوشنبه در واشنگتن سوگند خورد.

خانم بنت در این مراسم گفت: "من خوشحال و هیجان زده هستم که به چنین سازمان خبری مهمی می پیوندم."

او گفت "صدای آمریکا" یک نقش مهمی در پیش رو دارد و از همه توانایی های روزنامه نگاری و قابلیت ها برای پوشش اخبار آمریکا و مردمش استفاده می کند.

آماندا بنت همچنین گفت "صدای آمریکا" در بخش های بزرگی از جهان تنها منبع قابل اعتماد، بی طرف و معتبر خبر و اطلاعات است.

آماندا بنت پیشتر از سوی هیات رئیسه رسانه های دولتی آمریکا برای این سمت انتخاب شده بود.

خانم بنت بیش از ۲۳ سال سابقه فعالیت روزنامه نگاری دارد. او از ستون نویسان روزنامه واشنگتن پست بوده است. پیشتر نیز خانم بنت، در "بلومبرگ نیوز" سردبیر اجرایی بود که یک تیم گزارشگران و دبیران تحقیقاتی جهانی را تشکیل داد و آنها را مدیریت کرد.

خانم بنت همچنین از آغاز کنندگان "پروژه زنان" بلومبرگ نیوز بود. وی قبلا در روزنامه های فیلادلفیا اینکوایرر و همچنین لکسینگتون هرالد-لیدر دبیر بود و در روزنامه اورگنین در پورتلند نیز سابقه کار دارد.

خانم بنت گزارشگر و همچنین از دبیران با سابقه روزنامه وال استریت ژورنال بوده است. او در سال ۱۹۹۷ جایزه پولیتزر را همراه همکارانش در وال استریت ژورنال، در بخش گزارش های ملی دریافت کرد و در سال ۲۰۰۱ تیمی از روزنامه اورگنین را در بخش خدمات عمومی رهبری کرد.

آماندا بنت، ار سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ جزء هیات داوران جایزه پولیتزر بود و در سال ۲۰۱۰ یکی از روسای هیات داوران بود. آماندا بنت همچنین در تشکیلات چند انجمن یا نهاد خبری و روزنامه نگاری دیگر فعالیت داشته است.

آماندا بنت از "کالج هاروارد" فارغ التحصیل شد و نویسنده ۶ کتاب از جمله "هزینه امید" است.

در این کتاب، او درباره همسر درگذشته اش، "ترنس فولی" و نبردشان با سرطان و هزینه های درمانی نوشته است. ترنس فولی به سرطان کلیه دچار شده بود.

آماندا بنت، یکی از بنیانگذاران TheDream.US است که برای تحصیل فرزندان مهاجران فاقد مدارک قانونی در آمریکا در کالج، کمک مالی فراهم می کند.

جان لنسینگ، مدیرعامل هیات رئیسه رسانه های دولتی آمریکا گفت که او و هیات رئیسه بسیار خوشحال و هیجان زده شده اند که یک روزنامه نگار عالی در "سطح جهانی" را برای رهبری چنین سازمان بزرگ و مهمی پیدا کرده اند.

جان لنسینگ گفت: "آماندا یک سابقه عالی از مدیریت مبتنی بر همکاری دارد و از بازار رو به تحول اخبار دیجیتال شناخت عمیقی دارد و این امر او را برای رهبری موفقیت آمیز صدای آمریکا به سوی آینده، واجد شرایط می کند."

از ژوئن سال گذشته میلادی کیلو چائو، از مدیران بخش برنامه ریزی زبان های "صدای آمریکا"، به عنوان رئیس موقت این رسانه فعالیت می کرد.

بیش از ۱۸۷ میلیون نفر به طور هفتگی بیننده برنامه های تصویری و صوتی VOA یا "صدای آمریکا" هستند که از جمله از طریق ماهواره، رادیو های موج کوتاه، متوسط و موج بلند و اینترنت، به بیش از ۴۰ زبان مختلف پخش می شود.

بودجه VOA را کنگره از طریق "هیات رئیسه رسانه های دولتی آمریکا" تامین می کند.

XS
SM
MD
LG