لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۲

رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه آمریکا هفتادمین سالگرد تأسیس صدای آمریکا را تبریک گفتند


رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه آمریکا هفتادمین سالگرد تأسیس صدای آمریکا را تبریک گفتند
رئیس جمهوری و وزیر امور خارجه آمریکا هفتادمین سالگرد تأسیس صدای آمریکا را تبریک گفتند

پرزیدنت اوباما در یک پیام ویدیوئی هفتادمین سالگرد تأسیس صدای آمریکا را به کارکنان آن تبریک گفته است.

باراک اوباما در این پیام گفته است: «از پخش نخستین برنامه صدای آمریکا تاکنون، صدای آمریکا صدای آزادی بوده است. مدتها پیش از آن که ما حتی درباره قدرت دیپلماسی عمومی سخن بگوییم، شما مأموریتی را برای کمک به آمریکا آغاز کردید، کمک برای ارتباط با جهان و نشان دادن ماهیت حقیقی این کشور و آرمانها و آزادیهایی که از آنها حمایت می کنیم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده از ارائه اخبار دقیق و بی طرفانه توسط صدای آمریکا در برابر سانسوری که برخی دولتها اعمال می کنند و حمایت این نهاد از آزادی و دموکراسی سخن گفت.

پرزیدنت اوباما از خطرات بزرگی یاد کرد که با خبررسانی همراه است و در هفتادمین سالروز تأسیس صدای آمریکا از افرادی یاد کرد که جانشان را فدای مأموریتشان کرده اند.

آقای اوباما به کوشش برخی حکومتها برای انداختن پارازیت بر روی امواج صدای آمریکا نیز اشاره کرد و افزود که این گونه تلاشها برای متوقف کردن پیام صدای آمریکا، نافرجام خواهد ماند و افزود که صدای آمریکا، یادآور همراهی ایالات متحده با دگراندیشانی است که یا گرفتار پلیس مخفی کشورشان هستند، دانشجویانی که در تلاشند از پشت پرده الکترونیک به اینترنت بپیوندند و یا جوانانی که برای احقاق حق خود به پا خاسته اند.

پرزیدنت اوباما در ادامه پیام تبریک خود از واتسلاو هاول، رئیس جمهوری پیشین چکسلواکی یاد کرد و او را یکی از قهرمانانی که دموکراسی جهان اخیراً از دست داده است، خواند. باراک اوباما گفت که هاول در ابتدای نخستین سفرش به آمریکا در مقام ریاست جمهوری کشورش، از ساختمان صدای آمریکا دیدن کرده بود.

در پایان این پیام، رئیس جمهوری آمریکا گفت:«به لطف کوششهای خستگی ناپذیر شما (در صدای آمریکا)، ملت این کشور قوی تر و جهان عادلانه تر شده است.»

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا نیز طی پیام تبریک ویدئویی، هفتادمین سالگرد تأسیس صدای آمریکا را تبریک گفت و آن را منبع موثقی از اخبار و اطلاعات برای مردم سراسر جهان خواند.

خانم کلینتون به مکرم خان عطیف، خبرنگار پاکستانی صدای آمریکا که اخیراً کشته شد و نیز به تمامی اعضای خانواده صدای آمریکا که طی سالهای گذشته حین انجام وظیفه کشته شده اند، ادای احترام کرد.

وزیر امورخارجه آمریکا در بخشی دیگر از پیام تبریک خود خطاب به کارکنان صدای آمریکا می گوید: «ما به شما افتخار می کنیم و قدردان فعالیتهای شما هستیم. شما دولتهایی را که در صدد ایجاد مانع برای رسیدن برنامه های شما به پشت پرده های آهنین و الکترونیک هستند، بارها شکست داده اید.»XS
SM
MD
LG