لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۱

خطر گسترش بیشتر ویروس کرونا؛ از فرانسه تا فلوریدا «عصیانگران ویروس» از دستور ماندن در خانه‌ها سرپیچی می‌کنند


ساحل کلیرواتر در فلوریدا
ساحل کلیرواتر در فلوریدا

بخش انگلیسی صدای آمریکا - جوانان آلمانی «کرونا پارتی» می‌گیرند و به سمت بزرگترها سرفه می‌کنند. یک مرد اسپانیایی هم به گردن یک بز قلاده انداخته تا دستور «ماندن در خانه» را زیر پا بگذارد و پیاده‌روی کند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس در مقاله‌ای که روز یکشنبه سوم فروردین منتشر کرد با ذکر این مقدمه نوشت که از فرانسه تا فلوریدا و حتی استرالیا، بادبادک‌بازها، دانشجویان، و دیگران کنار سواحل دریا دور هم جمع می‌شوند.

سرپیچی‌های این گروه از دستورهای اکید خانه‌نشینی و توصیه‌های علمی، که مسئولان برای مقابله با پاندمی ویروس جدید کرونا اعلام کرده‌اند، موجب شده است مسئولان با آنهایی که سعی می‌کنند از خانه خارج شوند برخورد کنند.

در برخی موارد، این «عصیانگران ویروس» مقاومت هم می‌کنند و در حالی که مقام‌های مسئول از دورهمی‌ها در اماکن عمومی، که می‌تواند به شیوع ویروس دامن بزند ابراز ناخشنودی می‌کنند، پلس را تهدید می‌کنند.

تا جایی که کریستوف کاستانه، وزیر کشور فرانسه، گفت: «برخی فکر می‌کنند با قانون‌شکنی قهرمان کوچولو می‌شوند.» او افزود: «نه! شما یک سری ابله بی‌کله هستید و به خصوص، یک تهدید علیه خودتان هستید.»

پس از چند روز خودداری گروهی از ماندن در خانه‌ها و بیرون رفتن تنها در موارد ضروری اولیه، دولت فرانسه روز جمعه نیروهای امنیتی را به ایستگاه‌های قطار اعزام کرد تا مانع از رفتن مردم به ویلاهای مسافرتی‌شان شوند.

فرماندار فلوریدا در جنوب شرق ایالات متحده هم پس از انتشار تصاویری در تلویزیون از گردهمایی های گروهی از دانشجویان به مناسبت تعطیلات بهاری در کنار اقیانوس، تمام سواحل این ایالت را به روی عموم بست.

استرالیا هم به دلایل مشابه ساحل معروف سیدنی را بسته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG