لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۲

تداوم همه‌گیری جهانی کرونا و افزایش چشمگیر آمار روزانه مبتلایان به کووید۱۹ در کره‌جنوبی و هند


آرشیو
آرشیو

هند شاهد یک رکورد دیگر در موارد روزانه ثبت بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا بود.

به گزارش آسوشیتدپرس در روز پنجشنبه ۸ خرداد، هند که جمعیت آن ۱.۳ میلیارد نفر است، می‌گوید بیش از ۶۵۰۰ مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در آن کشور شناسایی شده‌اند. با این آمار، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در هند به بیش از ۱۵۸ هزار نفر رسیده است. این درحالی است که محدودیت های اعمال شده دو ماهه در کشور برای مقابله با شیوع کرونا قرار است روز شنبه پایان یابد.

گفته می شود دولت نارندرا مودی، نخست وزیر هند، آماده صدور یک رشته رهنمودهای جدید برای مقابله با شیوع ویروس کرونا است که امکان دارد شامل تمدید محدودیت های رفت و آمد در مناطقی که شرایط بدتری دارند، شود.

در آمریکا نیز تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسید. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا حدود ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است.

در کره جنوبی که یک الگو در مبارزه با شیوع ویروس کرونا معرفی شده است، روز پنجشنبه بیشترین آمار روزانه ابتلا به ویروس کرونا در ۵۰ روز گذشته گزارش شد که یک عقب‌گرد در مبارزه سخت این کشور با شیوع این بیماری به شمار می‌رود و ممکن است شرایط را بدتر کند.

در روسیه نیز تعداد بالای روزانه ابتلا به ویروس کرونا، بر خطرات بازکردن فعالیت های اقتصادی تاکید می کند. اقتصاد روسیه بر اثر شیوع این بیماری به شدت آسیب دیده است. در روسیه نزدیک به ۳۸۰ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند. هرچند آمار رسمی کشورهای روسیه، چین، و ایران قابل راستی‌آزمایی توسط کارشناسان مستقل نیست و نمی‌تواند معتبر و نهایی تلقی شود.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG