لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۲

تجاوز جنسی به دختربچه ۵ ساله در هند


دختر بچه ۵ ساله هندی که دزدیده شده و برای دو روز مورد تجاوز قرار گرفته بود، در بیمارستان با مرگ دست و پنجه نرم می کند.

روز شنبه پس از انتشار خبر آدم ربایی و شکنجه و تجاوز به دختر بچه‌ای ۵ ساله در هند، صدها تن از شهروندان خشمگین این کشور در مقابل دفتر پلیس تجمع کردند و خواستار اقدام دولت علیه عملکرد به گفته آنان «ناکارآمد» پلیس شدند.

پزشکان می گویند حال دختربچه وخیم است. در ناحیه تناسلی و گردن و شکم جراحات جدی برداشته و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است.

روز جمعه پس از انتشار تصاویری که نشان می داد پلیس به صورت یک زن معترض سیلی می زند و همچنین گزارش هایی که حاکی بود دست اندرکاران پرونده به خانواده دخترک ۲۰۰۰ روپیه پیشنهاد کرده اند تا در ازایش سکوت اختیار کنند، تظاهرات اعتراضی شدت گرفت.

کودک قربانی خشونت روز دوشنبه ناپدید شد و روز چهارشنبه توسط همسایگانشان در دهلی پیدا شد. آنان صدای گریه او را از اتاقی در همان ساختمان محل سکونتشان شنیدند. او در اتاقی زندانی و رها شده بود تا جان دهد.

مرد ۲۴ ساله ساکن آن اتاق روز شنبه در شهر مظفرپور استان بیهار، حدود ۱۰۰۰ کیلومتری محل جرم بازداشت شد.

فعالان حقوق بشر و مسئولان می گویند والدین دخترک روز دوشنبه ناپدید شدن دخترشان را به پلیس گزارش دادند اما پلیس از ثبت آن خودداری کرد. آنان کارگر ساختمان و خانواده‌ای فقیر هستند که چند سال پیش برای کار به شهر کوچ کردند.

رانجانا کوماری، فعال حقوق زنان و مددکار اجتماعی گفته است: «اگر پلیس تحقیقات را به موقع آغاز می کرد می شد جلوی این جنایت هولناک گرفته شود.»

پلیس درباره اتهامات وارده اظهار نظری نکرده اما وزیر کشور هند روز شنبه گفت مسئولان در حال رسیدگی به مسئله هستند.

مانموهان سینگ، نخست وزیر هند عملکرد پلیس را «کاملا غیرقابل قبول» خوانده و از مقامات دهلی خواسته تا علیه مسئولان پلیسی که متهم به کم کاری هستند، اقدام مقتضی صورت گیرد.

تجاوز به این دختر بچه، تنها چهار ماه پس از تجاوز گروهی مرگبار به یک زن جوان در اتوبوسی در دهلی نو گزارش می شود که ابعاد جهانی و اعتراضات سراسری در هند به دنبال داشت. این حمله دولت هند را برآن داشت تا برای جرائمی که علیه زنان انجام می شود قوانینی سخت وضع کنند و از جمله برای تکرار جرم یا تجاوز منجر به مرگ علیه زنان، مجازات مرگ در نظر گرفته شد.

XS
SM
MD
LG