لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۰۷

اعتراض به محکومیت وبلاگ نویسان در ویتنام


Vietnam map
Vietnam map
گروه های طرفدار حقوق بشر و رهبران جهان از ویتنام به دلیل صدور احکام زندان برای سه وبلاگ نویس معروف که در باره نقض حقوق بشر و فساد در آن کشور می نویسند، به شدت انتقاد کرده اند.
در پی محاکمه کوتاهی در شهر هوشی مین در روز دوشنبه، متهمان به اتهام " تبلیغات علیه حکومت" به زندان هایی از ۴ تا ۱۲ سال محکوم شدند.
ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت امور خارجه امریکا گفت واشنگتن از محکومیت بلاگر ها، که ظاهرا هیچ کاری جز استفاده از حق آزادی بیان انجام نداده اند، عمیقا ناراحت است.
ناوی پیلای مسئول کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد روز سه شنبه گفت صدور احکام زندان برای وبلاگ نویسان، دو مرد و یک زن، " نمونه ای از محدودیت های شدید آزادی بیان در ویتنام است."
متهمان، که بخشی از گروهی به نام " باشگاه روزنامه نگاران آزاد" هستند، پس از چند ساعت بحث محکوم شدند. پیلای گفت این اقدام " پرسش های بیشتری را در مورد حق متهمان به برخورداری از محاکمه عادلانه مطرح می سازد."
گروه های طرفدار حقوق بشر از دولت ویتنام به دلیل افزایش اقدامات سخت گیرانه برای سرکوب ابراز نارضایتی از طریق اینترنت انتقاد کرده اند. در آنجا تمام رسانه های خصوصی ممنوع هستند.
XS
SM
MD
LG