لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۴۰

افزایش تدابیر امنیتی در پایتخت اتریش به دلیل نگرانی از احتمال حمله اسلامگرایان


یک خودروی پلیس اتریش از برابر کلیسای جامع سن استفان در شهر وین عبور می‌کند
یک خودروی پلیس اتریش از برابر کلیسای جامع سن استفان در شهر وین عبور می‌کند

پس از آن که سازمان اطلاعات اتریش اطلاعاتی را در رابطه با طرح‌ریزی یک حمله توسط اسلامگرایان دریافت کرد پلیس در شهر وین روز چهارشنبه گشت‌های مسلحانه خود اطراف اماکن مهم، از جمله کلیساها، را افزایش داد.

پلیس وین در اقدامی کم‌سابقه با انتشار پیامی در شبکه‌های اجتماعی از پررنگ شدن حضور پلیس مسلح، شامل نیروهای ویژه، در پایتخت خبر داد.

پلیس وین در توئیتی به زبان انگلیسی نوشت: «سازمان‌های اطلاعاتی ما بنا بر دلایلی باورد دارند که برای اجرای حمله‌ای با انگیزه اسلام‌گرایانه در وین طرح‌ریزی انجام شده است.» در این توییت با اشاره به تمهیدات احتیاطی آمده است که نیروهای پلیس عادی و عملیات ویژه «نقاط حساس» را تحت مراقبت بیشتری قرار داده‌اند.

پلیس وین ضمناً اعلام کرد که در حال حاضر روشن نیست این تدابیر امنیتی ویژه چه مدتی برقرار خواهد بود.

هرچند ساعاتی بعد پلیس وین با انتشار توییت دیگری اعلام کرد که منظورش از «کلیساها» در توییت اول، «نیایشگاه‌ها و ساختمان‌های دیگر» بوده است.

به گزارش رویترز، این در حالی است که وین یکی از امن‌ترین پایتخت‌های جهان به شمار می‌رود و به ندرت صحنه حملات شبه‌نظامیان بوده است.

نخستین حمله مرگبار در وین پس از چند دهه در سال ۲۰۲۰ میلادی انجام شد. در آن حمله یک جهادی مسلح ۴ نفر را به ضرب گلوله به قتل رساند و خود نیز توسط پلیس کشته شد.

XS
SM
MD
LG