لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۴۳

استفاده از بازی های ويديويی برای کمک به حفظ سلامتی سالمندان


استفاده از بازی های ويديويی برای کمک به حفظ سلامتی سالمندان
استفاده از بازی های ويديويی برای کمک به حفظ سلامتی سالمندان

بازی های ويديويی و موسيقی هيپ هاپ قطعاً ابزاری نيستند که پزشکان برای بهبود سلامتی سالمندان بکار برند اما پژوهشگران استراليايی می گويند اين وسائل سرگرمی در جلوگيری از صدمه های ناشی از افتادن سالمندان، موثر است.

پزشکان استراليايی کشف کرده اند که فناوری می تواند به حفظ سلامت بيماران سالمندشان کمک کند. استفاده از جديدترين فناوری بازی های ويديويی می تواند موجب تشويق سالمندان به ورزش کردن و افزايش ميزان حرکت آنان شود. در نتيجه از زمين خوردن و صدمه ناشی از آن جلوگيری کند.

بيماری که پس از شکستن استخوان تحرک خود را از دست داده بود می گويد اين فناوری توانسته است به او کمک کند. اين بيمار می گويد: دوازده ماه پيش جراحی استخوان لگن خاصره داشتم و اين فناوری توانست در توانبخشی من بسيار موثر باشد.

دکتر استوارت اسميت از مرکز پژوهشی عصب شناسی استراليا می گويد: استفاده از فناوری بازی های ويديويی سالمندان را به ورزش علاقمند می کند. دکتر اسميت متذکر شد: اگر يک دستگاه کنترل بازی ويديويی به آن ها بدهيد يا آن ها را وادار کنيد جلوی يک بازی ويديويی بايستند، به ورزش ادامه می دهند. اين فناوری برای سالمندان طراحی شده و استفاده از آن آسان و بی خطر است.

اين پزشک مرکز پژوهشی عصب شناسی استراليا می گويد: می توانيم در اين بازی ها آن نوع موسيقی را قرار دهيم که افراد مسن دوست داشته باشند. يک مرد مسن که با من کار می کند می گويد موسيقی هيپ هاپ را دوست دارد. بنابراين نوعی هيپ هاپ در بازی ويديويی اش قرار دادم که به خودش صدمه نزند.

از هر سه استراليايی ۶۵ سال به بالا، يک نفر در سال در منزل خود به زمين می افتد و فقط شمار اندکی کاملا بهبود می يابند. دکتر استوارت اسميت بازی های ويديويی جالبی را پيدا کرده است که با گام های رقص به تعادل سالمندان کمک می کند.

پژوهشگران معتقدند بازی های ويديويی ويژه سالمندان می تواند در کاهش وزن و درمان بيماری های عدم تعادل نيز موثر باشد.

XS
SM
MD
LG