لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۶

گوگنهايم و يوتيوب مشترکاً هنرمندان جديد ويديويی را کشف می کنند


گوگنهايم و يوتيوب مشترکاً هنرمندان جديد ويديويی را کشف می کنند
گوگنهايم و يوتيوب مشترکاً هنرمندان جديد ويديويی را کشف می کنند

موزه گوگنهايم در نيويورک برندگان مسابقه موسوم به «يوتيوب پلی» را اعلام کرد. بيست و پنج فيلم ويديويی که از طريق شبکه يوتيوب به نمايش گذاشته شده اند، به عنوان آثار برتر انتخاب شده اند.

هنرمندانی از سراسر جهان، فيلم هايی را از طريق شبکه يوتيوب برای برگزارکنندگان مسابقه «يوتوپ پلی» ارسال کردند. هدف از اين مسابقه به نمايش گذاشتن آثار خلاق هنرمندانی است که فيلم های خود را از طريق شبکه اينترنت عرضه می کنند.

فيلم ها بوسيله پروژکتور بر روی ديوارهای بيرونی ساختمان موزه گوگنهايم در نيويورک به نمايش درمی آيد. نمايش آثار حاکی از آنست که يک موسسه جاافتاده هنری همچون گوگنهايم، قدرت رو به فزونی اينترنت و روش های جديد بيان هنری را می پذيرد.

ننسی اسپکتر، از مديران ارشد، می گويد گوگنهايم همواره به رسانه های جديد توجه داشته و به همين جهت توجه به شبکه ای همچون يوتيوب و نقش اين رسانه در کار هنرمندان برای موزه بسيار مهم بودهاست. خانم اسپکتر تاکيد می کند موفقيت مسابقه، نشانگر آنست که ژانرا جديدی در حال ظهور است.

اد سندرس، مدير بازاريابی يوتبوب می گويد هنرمندانی که از طريق اينترنت کارهای خود را به نمايش می گذارند با هم ارتباط ندارند و اقداماتی همچون مسابقه موزه گوگنهايم روش مناسبی برای مرتبط کردن اين افراد است

سندرس می گويد يوتوب امکان عرضه و نمايش آثار را فراهم می کند و نهادهايی همچون گوگنهايم درباره هنری بودن کارها قضاوت می کنند. وی می گويد شبکه ای همچون يوتوب که بيش از پنج سال عمر ندارد اين امکان را فراهم کرده است که هنرمندان در آن واحد که کارهای خود را به نمايش می گذارند به تماشای آثار ديگر هنرمندان از سراسر جهان بنشينند.

آثار برتر در روزهای بيست و دوم تا بيست و چهارم اکتبر در نيويورک به نمايش در می آيد. شما می توانيد با مراجعه به آدرس اينترنتی زير ويديوهای برگزيده را ببينيد.

http://www.youtube.com/play

بيست و پنج ويديوی منتخب، توسط ۳۹ هنرمند از ۱۴ کشور جهان توليد شده اند.

XS
SM
MD
LG