لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۶

فیلمی درباره «حیات ابدی» با بازی «ویدا غفاری» بازیگر ایرانی‌تبار در لس آنجلس اکران شد


مراسم رونمایی و اکران نخست فیلم سینمایی «کد ابدی» (به انگلیسی: Eternal Code) با حضور بازیگران و عوامل تولید در هالیوود لس آنجلس برگزار شد.

در این فیلم که «هارلی والن» سینماگر نامدار آمریکایی، آن را نوشته و کارگردانی کرده است، گروهی از ستاره های بزرگ و هنرمندان جوان بین المللی از جمله ریچارد تایسون، اسکات تیلور کامتن، بیلی ورت، یان برچ، و مل نواک حضور دارند.

فیلم «کد ابدی» ماجرای دو شرکت فناوری است که در زمینه انتقال ذهن انسان به کالبد جدید یا حیات ابدی فعالیت می کنند؛ ولی مقاومت در برابر ادغام این شرکت ها، با رویدادهای غیرمنتظره ای چون قتل و آدم ربایی همراه می شود.

ویدا غفاری، هنرمند جوان ایرانی تبار ساکن لس آنجلس، نیز یکی از بازیگران فیلم است و در نقش «نیکیتا»، پژوهشگر ارشد این پروژه نامتعارف، هنرنمایی می کند.

او در این باره به صدای آمریکا گفت: «بازی در این فیلم تجربه فوق العاده ای بود. از همکاری با هارلی والن کارگردان این اثر خیلی لذت بردم و چیزهای زیادی یاد گرفتم. بازیگران مطرحی در کد ابدی حضور داشتند و به همین دلیل همه چیز به سرعت و به خوبی پیش رفت.»

ویدا غفاری چند سالی است فعالیت های حرفه ای خود را در لس آنجلس آغاز کرده است و به عنوان یکی از ایرانی تبارهای فعال در هالیوود، در فیلم های کوتاه، بلند یا سریال های تلویزیونی مختلفی بازی کرده است.

هرچند که نقش این هنرمند جوان در کد ابدی کوتاه است، ولی او علاقه زیادی به شخصیت نیکیتا دارد و به دلیل این که پدرش، ابوالقاسم غفاری، از نخستین دانشمندان ایرانی سازمان فضایی و هوانوردی آمریکای یا ناسا بود، پیشنهاد بازی در این فیلم را پذیرفت.

ویدا غفاری در مراسم رونمایی و فرش قرمز
ویدا غفاری در مراسم رونمایی و فرش قرمز


او درباره انگیزه خود برای قبول این نقش می گوید: «این فیلم برای من خیلی ارزشمند است، چون اولین باری است که نقش یک پژوهشگر را بازی می کنم. حتمأ می دانید که پدر من یکی از دانشمندان ناسا بود و با این سازمان همکاری داشت. بازی در چنین نقشی افتخار بزرگی برای من است. یاد و خاطره او را زنده کردم. مثل اینکه خیلی هم خوب بودم چون بعد از کد ابدی، از من دعوت کردند تا در چند پروژه دیگه هم به عنوان پژوهشگر یا دانشمند بازی کنم.»

کد ابدی پس از اکران محدود در شهرهای مختلف آمریکا، از طریق سایت های عرضه محصولات دیجیتالی توزیع می شود و دسترس علاقمندان است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG