لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۱

ویسنته فرناندز اسطوره موسیقی محلی مکزیک درگذشت


ویسنته فرناندز، خواننده مشهور مکزیکی و یکی از چهره‌های نامدار موسیقی لاتین (آرشیو)
ویسنته فرناندز، خواننده مشهور مکزیکی و یکی از چهره‌های نامدار موسیقی لاتین (آرشیو)

ویسنته فرناندز، خواننده مشهور مکزیکی و یکی از چهره‌های نامدار موسیقی لاتین، یکشنبه دوازدهم نوامبر در سن ۸۱ سالگی درگذشت.

ویسنته فرناندز که یکی از خواننده‌های محبوب موسیقی محلی مکزیک بود، در طول سال‌ها فعالیت هنری خود موفق به دریافت سه جایزه گرمی، و ۹ جایزه گرمی لاتین شد.

او توانایی خاصی در اجرای سبک‌های متنوع موسیقی محلی مکزیک داشت و با لباس‌ تیره و شکیل ماریاچی، و کلاه بزرگ سمبررو یه شهرت زیادی رسید.

گسترده محبوبیت موسیقی ویسنته فرناندز فراتر مرزهای مکزیک بود و بسیاری از دوستداران موسیقی لاتین را جذب کرد. ترانه‌های احساسی ‌و عاطفی این هنرمند، برای مهاجران مکزیکی ساکن آمریکا، خاطرات خوش وطن را زنده می‌کرد و محبوبیت فراوانی داشت.

خانواده ویسنته فرناندز با انتشار پیامی در حساب کاربری او در اینستاگرم، ضمن اعلام خبر درگذشت این هنرمند، از حمایت و پشتیبانی طرفدارانش قدردانی کردند.

ویسنته فرناندز که چندی پیش در مزرعه خود زمین خورد و مدت‌های طولانی درگیر عوارض ناشی از این مصدومیت، و بیماری‌های دیگر بود و در نهایت به بیمارستان منتقل شد.

او که به نام هنری «چنته» نیز شهرت داشت، یکشنبه صبح بوقت محلی در بیمارستانی در ایالت جالیسکو مکزیک درگذشت.

خبر درگذشت ویسنته فرناندز بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خبری کشورهای منطقه داشت و بسیاری از ستاره‌های موسیقی لاتین از جمله گلوریا استفان، ریکی مارتین، پیتبول، و مالوما در شبکه‌های اجتماعی از درگذشت این خواننده بزرگ‌ ابراز تأسف کردند.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک نیز در پیامی، درگذشت ویسنته فرناندز را تسلیت گفت و او را «نماد موسیقی محلی» مزارع و مناطق روستایی مکزیک توصیف کرد.

یکشنبه شب، همسر و فرزندان، اعضای خانواده، دوستان، و صدها نفر از طرفداران ویسنته فرناندز در مزرعه او گردهم آمدند و به هنرمند محبوب خود ادای احترام کردند.

او که در مزرعه پدرش کارگر بود، صدای خوشی داشت و با فراگیری آثار محلی، به خوانندگی روی آورد.

این خواننده بیش از ۵۰ میلیون آلبوم فروخت، در ۳۰ فیلم‌سینمایی بازی کرد، و صاحب ستاره‌ای در بلوار مشاهیر هالیوود در لس آنجلس است.

ویسنته فرناندز در سال ۲۰۱۶ در جریان کنسرت باشکوهی که در استادیوم ازتک با حضور بیش از ۸۵ هزار تماشاگر ترتیب یافت، با اجرای زنده وداع کرد.

XS
SM
MD
LG