لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۱

سوزان رایس: خشونت علیه مردم سوریه «شنیع و تاسف بار» است


ناظران حقوق بشر می گویند در سوریه در سرکوب بی رحمانه دولت علیه تظاهر کنندگان طرفدار دموکراسی، صدها تن کشته و صدها نفر بازداشت شده اند.

سوزان رایس، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، خشونت علیه مردم سوریه را «شنیع و تاسف بار» نامید و آن رژیم را به روی آوردن به متحد نزدیک خود ایران، برای درهم شکستن اعتراضات صلحجویانه متهم کرد:

*** پرزیدنت اسد به جای گوش کردن به مردم خود، به نادرستی خارجیان را مسئول می داند، در حالی که در همان حال برای سرکوب مردم سوریه، با استفاده از همان تاکتیک های بی رحمانه ای که رژیم ایران به کار برد، از ایران کمک می خواهد.

افزون بر آنچه سوزان رایس آن را درگیری فعال ایران در کمک به دولت سوریه برای سرکوب مردمش می نامد، رهبران ایران، آنگونه که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا یادآور شده است، با ستایش از تظاهر کنندگان در دیگر نقاط منطقه و با نادیده گرفتن معترضان سوری یا اشاره به آنان به عنوان تحریک کنندگان، از متحد خود حمایت کرده اند. کلینتون گفت:

**** ما می خواهیم مردم منطقه بفهمند انگیزه دولت ایران این است که ثبات کشورها را برهم بزند نه اینکه به آنها در انتقال دمکراتیک کمک کند.

مردم سوریه خواهان حقوق اساسی خود هستند – آزادی بیان، آزادی تجمع و حق انتخاب رهبرانشان. صداهای آنها باید شنیده شود و تلاش بی رحمانه برای خفه کردن آنان باید متوقف شود.

آمریکا به طرفداری از حقوق جهانی که حق تمام انسان ها است- در سوریه، ایران و در سراسر جهان، ادامه خواهد داد.

XS
SM
MD
LG